Router-Zmiana adresu IP z wewnętrznego na zewnętrzny

Witam

Posiadam internet z zewnętrznym adresem IP. Wcześniej podłączony był za pomocą modemu. W celu podłączenia laptopa drogą bezprzewodową do internetu, został zakupiony router. Teraz pod niego kablem podłączony jest komputer stacjonarny, a bezprzewodowo laptop. Komputerowi został przypisany adres wewnętrzny. I tu nasuwa się moje pytanie. Czy jest możliwość podłączenia komputera by miał adres zewnętrzny tak, by nie miało to żadnych zmian na laptopie względem internetu? Jeśli tak to proszę o nakierowanie jak to zrobić i co zmienić w ustawieniach routera. Mój router to TP-Link TL-WR340G, a system Windows 7. Posiadam stały adres IP.

Screeny z okna ustawień routera:

d0f964015d53.jpg.html

9ff5a942061d.jpg.html

33fae9c77845.jpg.html

7570495801d0.jpg.html

Z góry dziękuję.

Dawid-W , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Masz trzy wyjścia:

  • [*:3r2ut5np] Podłączyć modem bezpośrednio do komputera i z tego komputera udostępnić łącze do routera i dzielić je dalej - w tym wypadku publiczne IP zostaje przypisane bezpośrednio do komputera ale rozwiązanie ma tę wadę, że aby laptop miał internet, komputer musi być cały czas włączony albo musiałbyś przepinać kable do routera.

Pozdrawiam!

Tak u mnie wygląda ipconfig przy podłączonym routerze i modemie, oraz przy podłączonym tylko modemie. http://zapodaj.net/44a4d0c8a6e7.jpg.html

Nie ma takiej możliwości by komputer łączyl się z internetem omijając router? By router jakoś go przekierował na modem?

Opcja DMZ nic nie dała. Wpisałem ją tak. http://zapodaj.net/d2ac7a60876c.jpg.html

Przekierowanie portów też nie dało efektów. Wpisałem tak. http://zapodaj.net/475708406fa9.jpg.html W “Trigger Protocol” mam do wyboru: “ALL”, “TCP”, “UDP”. W “Incoming Protocol” mam do wyboru: “TCP”, “UDP”.

Co znaczy nic nie dała?

Czy ja pisałem coś o port triggering?

Pozdrawiam!

W DMZ komputer dalej nie jest widziany i nie jest dostępny przez adres publiczny. Przy wyjściu trzecim miałem przekierować porty. Myslałem że te porty mam przekierować w “port trigerring”. Porty mogę wpisać także w “Virtual Servers”, “IP Address Filtering” i “Remote Management”.

Przypadkiem nie próbujesz łączyć się z komputerem przez publiczne IP z własnej sieci?

Pozdrawiam!

Nie. Odwrotnie inni nie mogą połączyć się ze mną poprzez mój adres ip. Np. gdy postawie w counter strike serwer i podam koledze ip to on mnie wogule nie widzi, a na odwrót to ja go widzę i mogę się z nim połączyć. On ma tego samego dostawce internetu co ja i tą samą wersje gry.

Najlepiej będzie po prostu przekierować porty, jak już roobal wcześniej wspominał.

Virtual Servers -> IP hosta (komputera, na którym będzie uruchomiony serwer), porty:

Powinno ruszyć.

PZDR, H