Router - zmiana kanału. Spada prędkość internetu

Witam
Dlaczego po zmianie kanału na “pusty” spad prędkość netu?
Do tej pory było na auto. Internet śmigał na 1wszym kanale z którego korzystało jeszcze około 5 użytkowników. Gdy zmieniłem na 9 kanał na którym nie ma nikogo, prędkość spadła diametralnie.

Zmiana kanału na Oko… zobacz jakie masz zaśmiecenie WiFi, np: Wifi Analyzer lub inny dowolny program.

Jaka jest ustawiona szerokość kanału w routerze?
Możesz wymusić szerokość kanału 40 i 80? Zdecydowanie pomaga.
Czy w karcie nie wyłączyłeś tolerancji szerokości kanału?

Na żadne oko. Posta napisałem właśnie na podstawie wifi analyzera bo inaczej skąd bym wiedział, że jeszcze 5ciu innych siedzi na tym kanale? i to właśnie analyzer mi podpowiedział, aby zmienić na 9. Co do szerokości kanału to na routerze mam właśnie wybór do 9kanałow. Jeśli o to Tobie chodzi. A tolerancja to nie wiem czy jest dobrze ustawiona. W laptopie mam stara kartę która nawet nie obsługuje 5ghz. Jej zaawansowane ustawienia są takie:
802.11b Preamble ustawione jest Long and short
AdHoc 11n jest Disable
Network Address jest zaznaczone Nieobecna
Receive Buffers jest 256
Scan Valid Interval jest 60
Transmit Buffers jest 512

Jak wygląda poziom zatłoczenia na kanałach sąsiadujących (6-12)?

Jaki posiadasz router i drugie pytanie, jakie urządzenia odbierają sygnał i jaka jest ich konfiguracja ? To co polecił WifiAnalyzer to jest ostatnie na co bym zważał. Tam często pojawiają się losowe informacje, chyba, że weźmiemy pod uwagę dokładne badanie istniejących w naszym otoczeniu sieci. Czym bardziej poszerzasz kanały w routerze tym bardziej zajmujesz swoją siecią więcej niż 1 kanał. Tak w tym przypadku ustawiając kanał 9 twoja sieć zajęła sobie kanały np. 8 - 11. Podaj dokładny model routera, to postaramy się coś pomóc.

router jest od Vectry Cisco epc3928s. A urządzenia to tv, telefony, laptop.