Router zrywa połączenie

Witam,

swego czasu zmieniłem router na szybszy (miałem D-Link’a DIR-300) na Pentagram Cerberus w protokole n.

Jednak zrywał mi połączenia, musiałem restartować w komputerze wifi i chodziło dalej. Gdzieś wyczytałem, że Cerberusy tak mają, że lubią zrywać połączenia.

Podjąłem decyzję, że kupię nowy router jeszcze raz, a pytałem się w tym wątku:

poszukuje-routera-protokole-802-11n-t392232.html

no i kupiłem TP-Link’a 740 na lite-n. Router przez pierwsze dwa dni chodził jak burza, po dwóch dniach zaczęła się kaszana. Zaczął zrywać połączenia, że restart wifi czasem nie pomagał. Nie mogłem się połączyć z samym routerem. Pomagało, wyłączenie go z prądu, ale czasem tylko na chwilę. Zanim się porządnie podniósł sieć znów padała.

Jak wysyłam pingi na niego to mam pełen wachlarz odpowiedzi: od braku połączenia, po przez 1ms kończąc (tu najwięcej wyników) 30-50-a nawet 3500!! ms.

Ręce mi opadają, nie wiem co się dzieje. Na DIR-300 wszystko chodziło idealnie - choć kupa ludzi narzeka na ten model.

Na Cerberusie i TP-Linku po prostu - nie wiem co się dzieje, czy to przypadki i sprzęt jest w obydwu przypadkach zwalony, czy ja coś pomijam (mniej więcej znam się na konfiguracji router pod wifi - nazwa sieci, szyfrowanie itd).

Może trzeba je w inny sposób skonfigurować, sam nie wiem może na stałe IP.

Przede wszystkim spróbuj przestawić router na inny kanał. Najlepiej ściągnij program NetStumbler i zobacz, gdzie jest wolne miejsce.

Miałem ustawione na auto, ustawiłem na 3 kanał i zobaczymy czy to pomoże…

A tak na marginesie, jakie pingi do routera są w normie?

Dodane 15.05.2010 (So) 12:43

Głupio się przyznać, ale po twoich radach wszystko wróciło do normy, ani razu nie zerwało połączenia. Wszystko chodzi jak należy. Nie rozumiem tylko co jakiś czas pojawiających się dymków typu: masz teraz połączenie. - mam cały czas widzę po transferach ciągłych np. ściąganie, torrent lub streaming dlatego nie rozumiem dlaczego pojawiają się dymki jakby połączenie dopiero co się pojawiło.

Tak czy siak, sprawa byłą banalna - zmienić na sztywno na wolny kanał.