Router ZTE ZXV10 W300 jako acces point

Witam, posiadam internet radiowy podłączony przez kartę sieciową, otrzymaną od dostawcy owego internetu. Ostatnio dostałem router podany w temacie, który ma wifi. Czy jest możliwość podłączenia i skonfigurowania tego routera jako acces point by jedynie nadawał on sygnał z mojego internetu? Chodzi o to że chciałbym mieć w domu wifi by korzystać z niego przez telefon itp.

W pasek adresu przeglądarki internetowej wpisz dokładnie: 192.168.1.1

Pojawi się okno autoryzacji. W pole użytkownik wpisz: admin, w pole Hasło wpisz: admin.

W ustawieniach poszukaj opcji przestaw z trybu pracy router na acess point

Router jest połączony kablem tylko z komputerem. Gdy wpisuję do przeglądarki ten adres otrzymuję komunikat “Połączenie przerwane przez serwer”.

Muszę instalować sterowniki do tego routera?

Wejdź w ustawienia sieciowe i kliknij dwa razy na ikonkę Połączenie sieciowe o ile się nie mylę i wtedy spróbuj ponownie.

Gdzie takie coś zrobić w win7 ?

Dodane 09.04.2011 (So) 16:38

Generalnie teraz sprawdzałem telefonem to jest ok, telefon się łączy przez WIFI z routerem ale router nie ma dostępu do internetu chyba skoro jest podłączony do zintegrowanej karty sieciowej ? Bo przez internet łączymy się tą nie zintegrowaną.

Dziwne, że dostałeś to od dostawcy bezprzewodowego. To jest router ADSL. W twoim wypadku może co najwyżej pracować jako switch z podpiętym AP.

Można zrobić z tym dwie rzeczy:

  1. router będzie odbierać sygnał usługodawcy, a ty podłączysz kilka komputerów po kablu, w ten sposób tych kilka komputerów będzie podłączonych tak naprawdę bezpośrednio do sieci usługodawcy

  2. karta sieciowa będzie odbierać sygnał usługodawcy, który dalej będzie rozsyłany przez router, ale żeby to działało, komputer będzie musiał być włączony (będzie robić za router)

Funkcji routera w tym urządzeniu nie wykorzystasz.

Możesz kupić jeszcze access point z trybem WISP, wtedy wszystko będzie mogło działać zgodnie z twoimi oczekiwaniami. AP będzie odbierać internet z sieci operatora i robić NAT. Za pomocą switcha i AP w swoim routerze będziesz mieć wi-fi w mieszkaniu.


To co proponują poprzednicy to rozwiązanie nr 2. Ty miałeś dotychczas w komputerze dwie karty przewodowe, czy jedną przewodową i jedną bezprzewodową? Bo jeśli dwie przewodowe, to być może można to rozwiązać jeszcze inaczej, tak żeby komputer nie musiał być włączony.

Chcę tylko by router służył jako urządzenie, które nadaje sygnał internetowy w domu. Mam rozumieć że tego nie da się zrobić?

I czy da się współdzielić internet z karty sieciowej wpiętej do karty sieciowej zintegrowanej? Bo do tej zintegrowanej jest wpięty router a to tamtej PCI jest wpięty internet.

Da się. Tyle że router nie będzie w ogóle pełnić funkcji routera, a jedynie access pointa.

Jak karta sieciowa może być wpięta do karty sieciowej?

Jak najbardziej się da.

W Windows musisz włączyć udostępnianie połączenia internetowego na karcie PCI. Tą opcję znajdziesz we właściwościach połączenia na ostatniej zakładce. Router podłączasz do karty sieciowej poprzez port LAN (zamiast portu WAN ma on modem ADSL, dlatego właśnie nie można go wykorzystać jako router). Na komputerach/urządzeniach, które podłączasz bezprzewodowo, musisz ustawić adresy IP z tej samej klasy (czyli różniące się tylko końcówką), co IP na karcie zintegrowanej, natomiast jako bramę domyślną ustawiasz właśnie IP karty zintegrowanej.

Rozumiem, że obie karty są przewodowe. Czy w takim razie między anteną a kartą sieciową masz podłączone jakieś urządzenie (access point)? Jeśli tak, to jaki to jest model, jakiej firmy? Jeśli skrętka idzie bezpośrednio do anteny (w takiej sytuacji zintegrowanej z AP), to jaka jest marka i model anteny?

Mam internet bezprzewodowy od przypuszczam lokalnego dostawcy ZETO. Od anteny na kominie idzie kabel do wpiętej w PCI sieciówki “EDIMAX Wireless IEEE802.11b/g/n 32-bit PCI Adapter”. Dopiski jakieś EW-7711ln i n150. Kabel niestety nie mam pojęcia jak jest zbudowany, jest to czarny kabel okrągły, nie jak te od neostrady z telefonu. Wkręcany do sieciówki złotą wkrętką.

Ogólnie pytałem czy może być tak by ta właśnie opisana wyżej karta sieciowa udostępniała internetu tej karcie zintegrowanej na płycie głównej, do której wpięty jest Router (obecnie acces point). We właściwościach połączenia radiówki mam tylko dwie zakładki - Sieć i Udostępnianie. W tej drugiej mam tylko dwie opcje - Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera. Druga opcja - Zezwalaj innym użytkownikom sieci na kontrolowanie lub wyłączanie udostępnionego połączenia internetowego. Obie te opcje mam zaznaczone i nadal jest tak że łącze się telefonem przez WIFI z routerem ale dalej dostępu do internetu na telefonie nie mam.

To jest kabel antenowy, koncentryczny. Czyli to jest sieciówka bezprzewodowa.

W takim razie przy użyciu tego co masz, nie zrobisz tak, aby mieć internet po wi-fi przy wyłączonym komputerze.

Zrobiłeś wszystko prawidłowo. Nie musiałeś włączać drugiej opcji, ale w niczym to nie przeszkadza.

Rozumiem, że jedyne urządzenie, za pomocą którego możesz łączyć się po wifi z routerem (access pointem, bo jako router on nie działa i nie będzie działać), to telefon.

Wejdź w komputerze do wiersza poleceń, tam wydaj polecenie ipconfig. Zobacz, co zostanie wyświetlone jako adres IP przy połączeniu sieciowym tej karty, do której podłączony jest router (access point). W telefonie adres IP ustaw statycznie - jako adres IP wpisz właśnie ten adres, ale ze zmienionym ostatnim członem (dowolna liczba od 1 do 254, ale różna od tej z komputera), natomiast jako bramę domyślną dokładnie ten sam adres, bez żadnych zmian. Maska podsieci - taka sama, jak na komputerze, adresy DNS również.

Ale czy nie mogę się łączyć po prostu na zasadzie jak w hot spocie, podobnie w każdym centrum handlowym jest itp? Komputer jest powiedzmy włączony całą dobę więc to nie problem.

Teoretycznie Windows powinien przydzielać telefonowi adres IP za pomocą protokołu DHCP. Ale serwer DHCP jest prawdopodobnie aktywny również na routerze. Najpierw sprawdź, czy działa ci na statycznym IP.

Z routerem normalnie się łącze ale gdy próbuję załadować stronę to po prostu nie dostaję odpowiedzi od serwera i jest biały ekran.

Nokia 5530 / e51

Nikt nie każe łączyć ci się z routerem. Masz połączyć się z Internetem poprzez komputer z Windowsem, dlatego ustaw na telefonie IP statycznie.

Mam się jakoś połączyć z internetem telefonem poprzez komputer bez accespointa/routera z wifi? W jaki sposób?

Po prostu spróbuj połączyć się z telefonu z Internetem poprzez access point i komputer, wpisując IP na stałe, tak jak napisałem kilka postów wcześniej.

No więc łącze się z access pointem (routerem) ale dalej nie łączy mnie z internetem. W telefonie nie za bardzo mam opcję by wpisać IP…

http://xm5530.pl/viewtopic.php?f=13&t=2527#p29333

http://discussions.europe.nokia.com/t5/ … 025#M26533

No dobra bo temat umarl, a problem nie zostal rozwiazany

maam internet z modemu 3g podlaczanego na usb, chcialbym go udostepnic routerem ZTE ZXV10 W300 poprzez wifi, polaczenie 3g mam udostepnione, ale za nic w swiecie nie moge znalezc ustawien w routerze aby dzialal jako ap a nie router, jest tam wiele ustawien, ktore mi nic nie mowia np:

http://screenshooter.net/3770696/lbpuqhq

http://screenshooter.net/3770696/fancgub

jezeli ktos jest w stanie pomoc, lub po prostu odpowiedziec, ze ten router sie nie nadaje, albo trzeba wgrac w niego nietp firmware to barodz bylbym wdzieczny za pomoc

Nie pomyliłeś wątków?

Masz router ADSL, chcesz go wykorzystać jako access point. Nie jestem pewien, czy to zadziała, ale połącz skrętką router (port LAN) z kartą sieciową komputera. Połączenie masz już udostępnione, funkcję routera pełni komputer. Jeśli sieć nie będzie działać, w routerze wyłącz serwer DHCP (poszukaj czegoś takiego), a adresy IP ustaw ręcznie.

Na komputerze robiącym za router, przy karcie sieciowej przewodowej - IP: 192.168.1.1, maska: 255.255.255.0, brama domyślna: brak.

Komputer połączony po wi-fi, ew. kablem do innego portu LAN - IP: 192.168.1.x gdzie x naleźy do <2,254>, maska: 255.255.255.0, brama domyślna: 192.168.1.1.

Adresy DNS możesz dać wszędzie 8.8.8.8/8.8.4.4 albo lepiej adresy twojego usługodawcy GSM - znajdziesz w Internecie.

Do działania Internetu po wi-fi komputer robiący za router musi być włączony.