Routery VPN

(01paulus) #1

Witam

Szukam routerów do utworzenia sieci VPN, dokładnie tunelu miedzy routerami.

Jeden router miałby być serwerem i przyjmowac powiedzmy kilkadziesiąt klientów VPN ktorymi beda tez proste routerki.

I teraz pytanie o ile ze znalezieniem routerów bedacych klientami nie ma problemu bo wiekszosc obsluguje VPN to znalezienie routerka serwera z mozliwoscia tworzenia kilkudziesieciu tuneli VPN jest problem. Szukajac trafilem tylko na dwa routerki i to firm niezapopularnych i chyba raczej nieznanych chociaz moge sie mylic.

1 Router DrayTek Vigor2910 do 32 tuneli VPN !!

2 Netgear VPN ADSL2+ Wireless 108Mbps Router 8xLAN 1xWAN RJ45, 1xADSL Annex A RJ11 do 50 tuneli VPN !!

Moze ktos ma doswiadczenie w tej sprawie bo dla mnie to troszke dziwne ze takie marki jak linksys, d-link, edimax, 3-com maja najwyzej sprzet do kilku rownoczesnych polaczen VPN o co chodzi??

(Mrooveq) #2

a myślałeś o komputerze PC z OpenBSD?

albo czymkolwiek na czym możesz zainstalować linuxa? np (jakiś modem adsl) + Linksys WRT-54GL+openwrt?

o ile przy OpenBSD nie miałem żadnych problemów ze skonfigurowaniem pptpd, o tyle na openwrt poptop miał pewne problemy, ale jest inny demon do tego, którego jeszcze nie testowałem.

(01paulus) #3

No fakt dedykowany serwer do tego byłby pewnie lepszym rozwiązaniem ale poki co nie mam sprzetu do testow i nie czuje sie na silach odpalenia tego na linuxie. Jednak wezme do testów routerki Vigor, moze dadza rade:)