Routning and Remote Access -> logowanie aktywności userów

witam : )

dziś jestem z inna zagwozdką: chodzi mi o to czy można jakoś skonfigurować logi Windowsowego VPNa tak by wynikało z nich jak długo dany user używał VPNa?

Prawdopodobnie jeden z serwisantów lekko ściemnia z czasem pracy i próbuję ogarnąć czy faktycznie robi nas w trąbę … Wiem, że on może się połączyć i iść spać a zegar dalej będzie tykać ale od czegoś chciałem zacząć.

Dla mnie windowsowy dziennik zdarzeń to jakieś nieporozumienie, ani to czytelne, ani szczegółowe logowanie. Pewnie @bachus będzie potrafił Ci pomóc.

Jeśli prace trwają dłużej, niż godzinę, zawsze możesz zrywać sesję, np. co godzinę i sprawdzać czy użytkownik loguje się ponownie.

Na serwisancie firma zawsze może wymusić zdanie protokołu z prac serwisowych, w którym powinien szczegółowo opisać co robił i ile czasu to zajęło oraz w jakich godzinach. Jeśli mimo wszystko nie jesteś w stanie tego sprawdzić, bombarduj go mailami, telefonami to dla świętego spokoju wykona pracę :wink:

Jak wspomniał @roobal logi Windowsa to dość spore nieporozumienie (delikatnie mówiąc). Spróbuj może na serwisie RRAS dać prawym klawiszem właściwości i tam opcje logowania, włącz. Zapisuje chyba do sstem32\LogFiles\RRAS. Raczej nie używam VPNa od MS, wolę na dedykowanym urządzeniu.