Rower do 500 zł

Szukam roweru do 500 zł ale się na nich kompletnie nie znam więc pytam was co byście kupili na moim miejscu ?

ja patrzę na te rowery

http://allegro.pl/item343363821_alumini … lecam.html

http://allegro.pl/item344288262_xxtreme … mocja.html

wiesz co mysle o aluminiowych ?nie da sie ich spawac a mojemy koledze pekla rama caly poscierany jest.

Kupuj BMXa daje linka http://www.allegro.pl/item344368764_bmx … zegap.html

499 zl

Nie pasuje mi bmx do użytku codziennego np. jeżdżenie do szkoły z plecakiem itp góral to jedyne co mi pasuje więc dlatego podałem przykłady jako górale. Hmm aluminium to aż tak źle ? nie widzę innych w tej cenie :confused:

ps. czy mała ilość szprych osłabia koło ?

Ja brał bym ten drugi,tarczowe hamulce :mrgreen:

za 500zł z tarczowymi hamulacami to samobójstwo. Dozbieraj drugie tyle kasy i wtedy pomyśl o dobrym rowerze. Za 500zł można kupić dobre hamulce tarczowe. :slight_smile:

właśnie w tym sęk , że muszę natychmiast kupić rower

za tą cenę to lepiej zrobisz jak kupisz sprawdzony, zadbany, serwisowany i używany rower z dobrymi częściami a nie ten japoński ■■■■ “Shimano”. Ja bym tak zrobił na Twoim miejscu i byłbym na pewno bardziej zadowolony :slight_smile:

Aluminiowa rama to nic złego. Ja na swoim rowerku zrobiłem dotychczas kilkanaście tysięcy kilometrów (część po górach) i nie narzekam. Nic mi nie pękło :stuck_out_tongue:

W tej cenie to możesz sobie kupić sam hamulec tarczowy (i to tylko jeden). O tego typu tarczówkach zapomnij chyba, że chcesz zrobić sobie krzywdę.

Masz na forum podobny temat :arrow: Rower MTB do 500zł :wink:

y… co masz na myśli ? :smiley: shimano to ■■■■ ? hm … ok szkoda że 90 % procent rowerów na tym śmiga i to również wyczynowych … :smiley:

no ale to ■■■■ :smiley: jak MS :smiley: bo każdy tego używa :smiley:

yh… błagam jak już piszesz że coś jest ■■■■ to napisz chociasz dlaczego ? i co proponujesz innego zamaist tego shitu ?

ty się lepiej rowerami nie zajmuj :smiley:

skoro aluminium nie da się spawać to jak ktoś spawa z tego ramy ? :smiley: :]

z tym BMX to też wyjechałeś :lol:

a to że koledze pękła rama to nie wina aluminium a tego że skacze na rowerku za kilka setek … do ostrej jazdy są specjalne ramy :stuck_out_tongue: hehe i są też z aluminium :smiley:

zależy :smiley:

firmowe wyczynowe koła mają mała ilośc szprych a są równie wytrzymałe .

standartowe tanie koła wiadomo że mniej szprych = słabsze koło

standartem w MTB jest 32 szprychy rowerki do ostrzejszej jazdy mają po 36 ale to nie reguła takie np mavic deemax mają mniej :stuck_out_tongue:

nie , alu jest ok wiadomo zależy od wykonania bo jest alu i alu ale generalnie lepiej brać alu niż stal hi-tech jeżeli stal to tylko cro-mo

to samo mogę powiedzieć o Shimano. jest Shimano i Shimano_shit w rowerze za 500zł. #-o

Jesli BMX Ci nie pasuje bierz ten drugi

Czyli uwazasz że aluminium da sie spawac?

programowiec hahah znawco ty, pooglądal byś troche mądrych programów (TV4 “GALILEO”)to byś wiedział o co chodzi z tymi aluminiowymi ramami , a co do tematu to tak jak już kiedyś pisałem w którymś temacie najlepiej samemu sobie rowerek złożyć wtedy będzie i w miarę tanio i w miarę dobrze (bo wiadomo ze za 500 zł to nic super nie kupisz)

P.S. NIE BIERZ tego drugiego roweru masakra on jest a w szczególności przeżutki :o są beznadziejne doslownie :mrgreen:

Ojj panowie… nie każdy musi mieć hamulce tarczowe hydrauliczne czy tam mechaniczne… przerzutki za kilkaset zł. Bez szaleństw, długich skoków etc… taki rower za 5 stów przetrwa i cały sezon :slight_smile: oczywiście potem przerzutki, hamulce i większość rzeczy nadaje się do wymiany, ale wtedy można wziąć coś lepszego i faktycznie coś porządnego złożyć. Już lepiej wziąć porządną ramę. Jeżeli potrzebny rower za 500zł to nie wymyślajcie cudów i złóżcie coś za 500zł jeżeli się tak dobrze znacie.

Ja tak tylko śledząc wątek dodam tyle, że aluminium da sie spawać.

Za tą cenę cudów nie ma - w tych modelach znośne są ramy, cała reszta taka sobie… Jako rowery do jazdy rekreacyjnej są ok. , jeśli chcesz pojeździć w terenie, już nie bardzo. Shimano robi świetny sprzęt, ale ten w ofercie jest najtańszy. Tarcze w tych modelach to jedynie bajery… Aluminium jest lekkie, niezwykle mocne i bardzo sztywne, i wbrew temu co niektórzy sugerują można je spawać. Powiem tak - za tą cenę nie złożysz prawdziwego “górala” a jedynie coś co go przypomina.

Gdybym musiał wybrać , wziąłbym ten pierwszy.

A więc:

Do 500zł nie bierz ram ze sprężynami :stuck_out_tongue: Tylko przód.

Ten aluminiowiec co podałeś to dość przyzwoity sprzęt, ale rozważ że nie pospawasz tego :stuck_out_tongue:

Ostatnio widziałem aluminiowca z tarczówkami, koła super, osprzęt Shimano - Ile? Dołóż 100zł…

I ważne: napisz na jakimś forum które się tym specjalizuje, bo nie dużo tu jest znawców, ja też nie jestem :stuck_out_tongue: