Równoległe linie na monitorze

Witam

Mam dość leciwy monitor Hivision na którym od pewnego czasu pojawiły się rónoległe linie bez względu na ustawioną rozdzielczość. Linie te znikają jeżeli wysokość ekranu zostanie zmniejszona a pojawiają sie gdy chcę ekran rozciągnąć w pionie. Próbowałem odinstalować i zainstalować sterowniki do karty (Radeon 9200) bez rezultatu. Zobaczcie proszę screen

p1010010ny7.th.jpg

pozdro

coś się nie da powiększyć tego screena

Jaki masz monitor?

Spróbuj pogrzebać w jego konfiguracji.

konfiguracja chyba nie pomoże, a skoro mówisz, że monitor leciwy to możesz nadszedł kres jego dni

HIVISION Model C17 C1770NSL

Robiłem chyba wszystko z recall ustawień włącznie…

pozdro

Ja osoobiście kiedyś miałem taki problem i była to wina karty graficznej.

Zobaczcie proszę to zdjęcie

p1010005gh8.th.jpg

może to pomoże w ustaleniu przyczyny…?

a masz możliwość podłączenia innej karty grafiki? albo spróbuj docisnąć obecną, może coś się obluzowało…

Też o tym myślałem…sprawdzę.

Jeżeli przyczymą jest karta to jaką nową byś polecił?

no to najpierw sprawdź a ewentualnie potem pytaj jaką nową kupić :slight_smile:

a kabel sygnałowy jest cały, bez uszkodzeń?

mi sie tak robi w starym kompie ale na całym ekranie, problem mija jak podociskam styki

Dokładnie, teraz widać lepiej … aholz wsadź jakąś inną grafike nawet gorszą (jak nie masz w domu to zawsze może jakiś dobry kolega da Ci na chwilkę swoją karte) i zobacz czy prolem zniknie jeśli tak to już masz odpowiedź :slight_smile: Co do kupna nowej grafiki to zależy czy masz jeszcze AGP czy PCIExpress … Ja osobiście nie lubię radeonów chodź sam takiego posiadam staruszka bo 9200 ale tyle problemów z tym radeonem miałem że szok dlatego myślę że karty GF są lepsze (mówiąc lepsze mam na myśli to że z kartą GF miałem miej problemów w konfiguracji nikogo nie chcę tutaj urazić tym co napisałem hehe ) :slight_smile: Ale oczywiście to tylko moje zdanie i tak wszystko zależy od Twoich wymagań co do grafiki i czego od niej oczekujesz :slight_smile:

Też mam taki problem nie raz i jak wyjmę kartę graficzną i wsadzę ją z powrotem to problem na jakiś czas znika…

zmień na większe odświerzanie, lub jeśli nie masz to ustaw paletę barw na 32bity

miałem kiedys coś podobnego i pomogło

Faktycznie zmiana częstotliwości odświeżania z 70 Hz na 60 Hz pomaga ale działa to tylko przy dwóch ustawieniach: 1024x768 60 Hz oraz 800x600 60 Hz. Wszystkie inne sposoby doboru rozdzielczości i częstotliwości powodują pojawienie sie pasów.

Niestety nie mam narazie możliwości sprawdzenia jak by zmienić karte na inna…

spróbuj te poszukać pomocy u elektroników. np. tu:

http://.elektroda.pl/ (zaloguj się - jest dział MONITORY)

Może kolego przeginasz z możliwościami monitora bo nie wiem jaki dokładnie masz tam model ale przy tego typu monitorku (mam na myśli CRT) i przekątnej 17 cali zalecane ustawienia producenta to:

zalecana rozdzielczość 1024x768

tryb pracy 60 Hz

więcej TUTAJ

nie wiem czy właśnie taki monitor posiadasz ale może przesadziłeś po prostu z ustawieniami :slight_smile:

Uszkodzony jest monitor - mam dokladnie to samo - nie opłaca się naprawiac - na niektórych rozdzielczościach przy niektórych czestotliwościach odświerznia sa pasy lub plamy, rozejrzyj się za nowym (w sensie takim iż moze być używany jak chcesz tanio kupić)

To prawda. Podłączyłem inny monitor i tych pasów nie było :frowning:

Jaki teraz wybrać tradycyjny czy LCD ?

To zależy.Tanie modele LCD mają obraz do niczego. W tradycyjnych już najtańsze mają jakość jak LCD z wyższej półki. Ja bym polecił tradycyjny chyba że nie masz miejsca albo często przenosisz komputer. W przeciwnym wypadku tradycyjny.