Równoległe linie na monitorze

(aholz) #1

Witam

Mam dość leciwy monitor Hivision na którym od pewnego czasu pojawiły się rónoległe linie bez względu na ustawioną rozdzielczość. Linie te znikają jeżeli wysokość ekranu zostanie zmniejszona a pojawiają sie gdy chcę ekran rozciągnąć w pionie. Próbowałem odinstalować i zainstalować sterowniki do karty (Radeon 9200) bez rezultatu. Zobaczcie proszę screen

p1010010ny7.th.jpg

pozdro

(efazeti) #2

coś się nie da powiększyć tego screena

(Bartisz) #3

Jaki masz monitor?

Spróbuj pogrzebać w jego konfiguracji.

(efazeti) #4

konfiguracja chyba nie pomoże, a skoro mówisz, że monitor leciwy to możesz nadszedł kres jego dni

(aholz) #5

HIVISION Model C17 C1770NSL

Robiłem chyba wszystko z recall ustawień włącznie...

pozdro

(Andynaj) #6

Ja osoobiście kiedyś miałem taki problem i była to wina karty graficznej.

(aholz) #7

Zobaczcie proszę to zdjęcie

p1010005gh8.th.jpg

może to pomoże w ustaleniu przyczyny...?

(efazeti) #8

a masz możliwość podłączenia innej karty grafiki? albo spróbuj docisnąć obecną, może coś się obluzowało...

(aholz) #9

Też o tym myślałem...sprawdzę.

Jeżeli przyczymą jest karta to jaką nową byś polecił?

(efazeti) #10

no to najpierw sprawdź a ewentualnie potem pytaj jaką nową kupić :slight_smile:

a kabel sygnałowy jest cały, bez uszkodzeń?

(Rogerek 15) #11

mi sie tak robi w starym kompie ale na całym ekranie, problem mija jak podociskam styki

(Andynaj) #12

Dokładnie, teraz widać lepiej ... aholz wsadź jakąś inną grafike nawet gorszą (jak nie masz w domu to zawsze może jakiś dobry kolega da Ci na chwilkę swoją karte) i zobacz czy prolem zniknie jeśli tak to już masz odpowiedź :slight_smile: Co do kupna nowej grafiki to zależy czy masz jeszcze AGP czy PCIExpress ... Ja osobiście nie lubię radeonów chodź sam takiego posiadam staruszka bo 9200 ale tyle problemów z tym radeonem miałem że szok dlatego myślę że karty GF są lepsze (mówiąc lepsze mam na myśli to że z kartą GF miałem miej problemów w konfiguracji nikogo nie chcę tutaj urazić tym co napisałem hehe ) :slight_smile: Ale oczywiście to tylko moje zdanie i tak wszystko zależy od Twoich wymagań co do grafiki i czego od niej oczekujesz :slight_smile:

(Misiek1987) #13

Też mam taki problem nie raz i jak wyjmę kartę graficzną i wsadzę ją z powrotem to problem na jakiś czas znika...

(Zonkishi) #14

zmień na większe odświerzanie, lub jeśli nie masz to ustaw paletę barw na 32bity

miałem kiedys coś podobnego i pomogło

(aholz) #15

Faktycznie zmiana częstotliwości odświeżania z 70 Hz na 60 Hz pomaga ale działa to tylko przy dwóch ustawieniach: 1024x768 60 Hz oraz 800x600 60 Hz. Wszystkie inne sposoby doboru rozdzielczości i częstotliwości powodują pojawienie sie pasów.

Niestety nie mam narazie możliwości sprawdzenia jak by zmienić karte na inna...

(Jag1661) #16

spróbuj te poszukać pomocy u elektroników. np. tu:

http://.elektroda.pl/ (zaloguj się - jest dział MONITORY)

(Andynaj) #17

Może kolego przeginasz z możliwościami monitora bo nie wiem jaki dokładnie masz tam model ale przy tego typu monitorku (mam na myśli CRT) i przekątnej 17 cali zalecane ustawienia producenta to:

zalecana rozdzielczość 1024x768

tryb pracy 60 Hz

więcej TUTAJ

nie wiem czy właśnie taki monitor posiadasz ale może przesadziłeś po prostu z ustawieniami :slight_smile:

(Joemix) #18

Uszkodzony jest monitor - mam dokladnie to samo - nie opłaca się naprawiac - na niektórych rozdzielczościach przy niektórych czestotliwościach odświerznia sa pasy lub plamy, rozejrzyj się za nowym (w sensie takim iż moze być używany jak chcesz tanio kupić)

(aholz) #19

To prawda. Podłączyłem inny monitor i tych pasów nie było :frowning:

Jaki teraz wybrać tradycyjny czy LCD ?

(matrix012345) #20

To zależy.Tanie modele LCD mają obraz do niczego. W tradycyjnych już najtańsze mają jakość jak LCD z wyższej półki. Ja bym polecił tradycyjny chyba że nie masz miejsca albo często przenosisz komputer. W przeciwnym wypadku tradycyjny.