Rozbieranie laptopa by wyczyścić wentylator

Witam

Mam małe pytanie dotyczące laptopa HP Pavilion dv5 1205ew a konkretniej:

Laptop sie przegrzewa i przez co się wyłącza, wyczyszczenie samym sprężonym powietrzem nic nie pomaga a co za tym idzie trzeba go rozebrać i wyczyścić ręcznie, w związku z tym zapytałem się wujka google i znalazłem dokumentacje laptopów HP pavilion dv5, na obrazkach wszystko się zgadza (są takie same jak laptop wygląda w rzeczywistości) (LINK: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01550108.pdf ) tylko że według tego należy rozebrać cały laptop (zdejmowanie ekranu itp).

I teraz moje pytanie jest takie czy to prawda, osobiście powiem że rozłożenie laptopa na części pierwsze to takie moje lekkie przerażenie że go później nie złoże (o komputery PC się nie boje, robiłem to już wiele razy).

Trzeba rozbierać całego laptopa czy da się zdjąć samą obudowę dolną?

Dziękuje za odpowiedzi : )

Jeśli tak twierdzi instrukcja, to pewnie tak jest. Warto czasem poszukac na YT gdzie można znalezć filmiki instruktażowe. Ja ostatnio rozbierałem laptopa Dell i też musiałem odkręcic ekran. Nie jest to takie straszne musisz byc tylko metodyczny (odkrecone śrubki wkładaj np do kieliszka i podpisuj gdzie były) lub rób fotki przy kolejnych etapach. Potem musisz zrobic to samo tylko w odwrotnej kolejności :slight_smile:

próbowałem kiedyś zrobić to samo z laptopem znajomego (ta sama seria). poszukiwałem informacji i jedyne co znalazłem to właśnie informację, że nie da się zdjąć jedynie dolnej obudowy i trzeba rozkręcać całość. jako że laptop nie był mój nie podjąłem się zadania.

Mało który lap ma klapkę na wiatrak. Musisz rozebrać całość (czyt. klawiatura, panel górny, najprawdopodobniej jeszcze jakaś osłona, płyta główna, obudowa wiatraka). Licząc całe okablowanie jest to niestety dość uciążliwe. Szczególnie w wypadku bardzo łamliwych zatrzasków :slight_smile:

Możesz również rozebrać samą górę i dostęp do wiatraka będzie, lecz nie taki jaki mógłby być :slight_smile:

Co do samego przymusi zdjęcia matrycy śmiem wątpić :slight_smile:

HP-eki mają to do siebie, że lubią się przegrzewać… Ile ma już ten laptop? Jeśli jest na gwarancji oddaj go do naprawy, powinni to załatwić w ramach gwarancji, bo nagrzewanie się laptopa powoduje, że nie można z niego normalnie korzystać, a to podlega już gwarancji. Natomiast jeśli nie, to radziłbym Ci oddać go do jakiegoś dobrego serwisu, tam przeczyszczą go profesjonalnie za niewielkie zresztą pieniądze.

Samodzielnie można coś zepsuć i potem niepotrzebnie się denerwować.

W serii DV5, i pewnie nie tylko, należy rozebrać całego laptopa, nawet z okręceniem matrycy od obudowy. sam mam DV5 i rozbierałem już go. Czy hp się grzeją? nie, jak się dba tak się ma, grzeją się te serie z dedykowana karta graficzną, jak każde inne laptopy z taką kartą, oczywiście przy obciążeniu.

No właśnie mam laptopa z kartą raczej do gier (ATI Radeon 3450 HD) i brat z niego korzysta i gra na nim. Dziękuje za odpowiedzi : )

Fajny opis - obrazkowa instrukcja, krok po kroku - jak rozebrać HP Pavilion DV5 znajdziesz pod tym adresem : http://ywd.pl/inside/jak-rozkrecic-hp-pavilion-dv5-fotorelacja/