Rozbieżna ilość pobrań. Z czego to wynika?


#1

Są dwie gry. Jedna jest moja, a druga przypadkowa znaleziona. Obie znajdują się w tym samym serwisie. Moja gra została opublikowana 19 stycznia tego roku, a ta przypadkowa 21 lutego tego roku czyli dzisiaj. Moja gra ma 16 pobrać, a ta druga 497 (w chwili pisania tego tematu). No dobra niby zależy od gry tak? No to porównajcie sobie obie i powiedzcie mi z czego to wynika, a będę bardzo wdzięczny. Chciałbym wiedzieć jak osiąga się takie wyniki.

Moja gra: https://gamejolt.com/games/cubesindanger2/312668

Czyjaś gra: https://gamejolt.com/games/largomorph-reversal/6014


(roobal) #2

Widocznie tamta komuś bardziej przypadła do gustu. Bierz pod uwagę, że większość ludzi eliminuje na podstawie wyglądu. Obie gry grafiką może nie powalają, ale miniaturka bardziej zachęca ta druga gra.

Poza tym bierz pod uwagę, że więcej osób mogło trafić na tę drugą grę.


(bachus) #3

Wystarczy, że ktoś się zareklamuje w serwisie typu Reddit, czy inny Wykop.pl


(pocolog) #4

Dodatkowo twoja gra jest przeznaczona tylko dla dwóch graczy. To eliminuje większość potencjalnych odbiorców.


#5

Oj to chyba będzie ten problem właśnie. Tego nie brałem pod uwagę.


(WODZU) #6

Na przykład z tego, że autor konkurencyjnej gry mógł lepiej “rozreklamować” ją jeszcze przed publikacją i więcej osób oczekiwało jej wydania.


(SmellyCat) #7

Nie jestem przekonany, czy to aż taki problem. Granie w pojedynkę kojarzy mi się z piciem w samotności. Nie bez powodu dokupuje się drugiego pada do konsoli (a przynajmniej kiedyś się kupowało - teraz nie wiem, co dają w zestawie) :wink:

Granie z drugim człowiekiem jest o wiele przyjemniejsze. Zawsze można go posądzić o oszukiwanie i takie tam inne :stuck_out_tongue: