Rozbieżne parametry względem oryginalnej bateri

Witam Wszystkich.

Posiadam telefonik sony ericsson k800i i musiałem wymienić baterię - kupując nową zupełnie nie patrzałem na parametry ! teraz podam parametry oryginalnej i tej kupionej w sklepie wiec:

oryginalna: Lil - Polymer 3.6 V , 900 mAh

zamiennik: Lil - ion 3.7 V , 750 mAh

Wiem że Lil - Polymer jest lepszą i wydajniejszą o ok 20% baterią , wiem również że 900 mAh jest również korzystniejszym rozwiązaniem niż 750 mAh ale moje pytania brzmią :

  1. Czy używając teraz Lil - ion ma jakiś negatywny wpływ na telefon - choć raczej wątpię !!

  2. Czy jak w oryginalnej jest 3.6 V a teraz w tej zamiennej baterii mam 3.7 V to może mi coś się stać z moim telefonem? Proszę napiszcie jakie skutki niesie za sobą używanie tej zamiennej baterii pomijając fakt że jest miej wydajna!

Dziękuję z góry za zainteresowanie.

Okazuje się że obecnie stosowane polimery w bateriach nie spełniają swojej roli jaką zakładano i baterie tego typu są wycofywane z produkcji , znacznie lepiej spisują się baterie litowo-jonowe , baterie litowo-jonowe mogą mięć mniejszą pojemność a dłużej wytrzymują, aby bareria litowo-polimerowa dorównała baterii litowo-jonowej pod względem “długości działania na jednym naładowaniu” musi mieć pojemność większą o około 50% czyli ten zamiennik powinen dłużej “trzymać”

a co z tą różnicą w oryginalnej baterii było 3.6V a tej zamiennej 3.7V , czy mój telefon nie ulegnie przez to jakieś awarii? Nie ma to wpływu na telefon i co oznaczają te różnice w wartościach V?

Pozdrawiam.

Nic się nie stanie , dlatego że baterie polimerowe inaczej działają , rozładowywując się bardzo mało tracą na napięciu czyli voltów , natomiast baterie litowo-jonowe zaraz po włożeniu do telefonu i uruchomieniu telefonu napięcie gwałtownie spadnie do około nawet 3,4volta , więc będzie ono znacznie mniejsze niż na polimerowej.