Rozbieżności w prędkościach między qBittorrent a uTorrent

Dodam na wstępie, że jestem fanem uTorrent. Ale z ciekawości sprawdziłem sobie qBittorent celowo wybrałem do testów prywatny tracker z 3k + seeds.

Porównałem sobie prędkości, teoretycznie uTorrent podaje w MB na sekundę w przypadku tego torrenta średnio szło 11 MB/s co w teorii oznacza 83.9233398 Mib.
Sprawdziłem zatem prędkość w programie qBittorent tam prędkości podaje mi w Mib na sekundę a wartość średnią jaka tam uzyskałem to 86 Mib co daje nam wartość ~11.272192 MB.

Jednak pojawiło się w mojej głowie wielkie ALE, coś mi nie gra qBit zasuwa zdecydowanie szybciej około 0,4% per seconds a utorr leci około 0,1% per seconds.

Zrobiłem zatem test oczyszczając dysk, wykorzystując dysk m2 z prędkościami 3GB. I zlecając kolejno torrent do pobrania dla każdego programu z osobna dając im dokładnie 2 minuty.
Co się okazało uTorrent poradził sobie w ciągu 2 min działania od zera i ukończył zadanie z wynikiem 3,9%. Z kolei qBittorent poradził sobie z zadaniem w ciągu 2 min działania od zera u ukończył zadanie z wynikiem 31,0%.

Moje pytanie brzmi skąd te rozbieżności skoro wartości prędkości pobierania są praktycznie takie same. Co ciekawe na plus dla uTorrent czasami prędkości potrafiły wskoczyć nawet do 20MB/s (zaznaczę, że w teście maksymalna uzyskana było około 15). Z kolei na niekorzyść qBitt prędkości były utrzymywane na dość stabilnym wyżej wymienionym poziomie.

Speedtest%20%232

Obrazki pokazują efekt w chwili upłynnienia 2 min.
Z kolei pełne ustawienia znajdziecie tutaj:

Dodatkowo jako taką opinię od siebie dodam, że uTorrent ma zamułkę przy uruchamianiu się, a przy 225 połączeniach z seeds i włączonym szyfrowaniu łapie zadyszkę i ciężko cokolwiek zrobić.

Dodam również, że moje łącze było wstanie bez problemu niekiedy przebić granicę 100MB/s, a testując poprzez chomikuj jestem aktualnie wstanie wygenerować 80MB/s przy 32 połączeniach (nie pytajcie co i jak) jest to zależne od ich serwerów :stuck_out_tongue_winking_eye:

A może znacie lepsze programy? Dlaczego jest tak jak jest skoro niby prędkości te same? Kto i gdzie kłamie a może qBittorent podaje w MB/s (wtedy by się do pokrywało z moim łączem).

A ja mam wrazenie ze w MiB na sekundę


Zacznij liczyć od nowa.
W uTorrent widze prędkośc pobierania 10,9 MB/s a w tym drugim 86,7 MiB/s co w przeliczeniu na MB daje 90,9115392

A faktycznie tak jest poprostu kalkulator googla zamienił literkę na małą i inny wynik wyszedł. Ale wciąż zostaje pytanie czemu tak utorrent ogranicza?

A co ci ogranicza? Na uTorrencie miałeś 126 seedów na qB prawie dwa razy tyle, ile każdy z nich uploadował nie widać w przeciwieństwie do uT ale wychodzi ze więcej.
To z jaką prędkością pobierasz zależy od ilości seedów i tego jaki limit wysyłania sobie ustawili.

I zlecieli się ci co nie czytają uważnie pisałem, że miałem 225 ale się zadyszał a prędkość stała w miejscu lub leciało max 20.

No i co z tego ze coś miałeś 255 seedów. Moje Sedowanie trwa tak długo jak długo będe miał włączony np. uTorrent. Wyłącze i juz nie udostępniam. To ja seeder o tym decyduję a nie aplikacja. Możesz mieć max sedeerów gdzie każdy ci użyczy 1KB/s a możesz mieć tylu samo gdzie każdy użyczy ci 1MB/s. Policz jaką w pierwszym i drugim przypadku będziesz miał prędkość pobierania (dodaj).
Uświadom sobie ze ty nie pobierasz pliku z jakiegoś mega serwera ale z pojedyńczych komputerów
Tu nie ma zadnej zadyszki. Było 200. 180 osób wyłaczyło aplikacje i zostało 20. kazdy sam sobie ustawia limit przepustowości i limit sedowania. jeden na 1, inny na 1.5. Inny zaś ustawi go na minuty.
P.S. Uswiadom sobie ze pobranie pliku torrent ze strony wcale nie oznacza ze pobierzesz plik który ten torrent reprezentuje. Nie będzie ani jednego seedera i zobaczysz wpis " Ostatni raz widziany kompletny: Nigdy"

Ty jesteś takim debilem czy udajesz?

Jeżeli napisałem, że zrobiłem test to znaczy, że sprawdziłem to dokładnie oraz doszedłem do pewnych wniosków uTorrent pobiera wolniej. Różnica - w tym samym czasie powtórzona kilka razy - która wynosi nie 2MB/s tylko 75MB/s. I ja się pytam dlaczego!

Ponawiałem ten test dokładnie 6 razy ciągle taki niefart nie sądzę…

Ps. Uprzedzając radę w stylu zostaw uTorrent na dłużej robiłem to kilka dni wcześniej a nawet dziś zostawiłem by pobrał na całość i cały czas leci taka prędkość nigdy w uTorrent nie widziałem wyżej niż 30MB/s, tymczasem w qBittorent jest stale ciągle wysoka prędkość.

Test dla dwóch aplikacji to mozesz sobie robić zapewniając identyczne warunki testowanym aplikacjom.
Ten sam plik, ci sami seederzy, te same ustawienia przepustowości u każdego z nich oraz ten sam odczyt pojedynczych i ta sama stabilność szybkości transferów.
A co do debili to jeśli ktoś nie potrafi rozróżnić Mib od MiB i na podstawie tego dokonuje przeliczeń niech sie nie zabiera za testy
A tak przy okazji uTorrent jak mnie pamięć nie myli ma własne wbudowane narzędzie testowe.
Jest forum uTorrenta gdzie sa rózne problemy uTorrenta rozwiązywane,
No i zawsze jest mozliwość ze jest nie halo z aplikacją i trzeba ją całkowicie odinstalować I to nie przy pomocy systemowego deinstalatora ale np. Revo.