Rozbudowa 10-letniego komputera

WItam nie lgowałem się tu tak długo ile ma mój komputer czyli z 10 lat :slight_smile: Pora coś wymienić bo troche już nie ogarnia . Komputer głownie potrzebny do lightrooma Obecnie mam stary amd phenom 2 x4 955be . Nie wiem co teraz jest dobre pewnie coś na intelu . Potrzebowałbym płyte głowno procesor ram i grafike .Dobrze gdyby płyta miała wejscia sata na stare dyski . Nie siedze teraz wgl w temacie komputerów wiec licze na pomoc budżet ok 2,5-3 tys.

Procesor Intel Core I7-10700 8 x 2,9 GHz OEM 1300pln (jest sens kupować coś starszego ? )

Płyta główna GIGABYTE H410M H 300zł( wystarczy taka zwykła ?)

KARTA GRAFICZNA PCIE BIOSTAR GT 1030 4096G DDR4 750zł (jedna z tanszych 4 gb nie znma firmy biostar ?)

Pamięć RAM Corsair 8 GB 16 CL CMK8GX4M1A2666C16 x2 320 zł (kupować moduły 8 gb czy 16 ? )

razem 2670

Może być. Poniżej 10 generacji nie idź jednak. Kupując GPU, możesz poszukać wersji F.

Dla mnie trochę biedna, do biurowca. :wink:

Czerwona lampka, DDR4!!!, to znaczy, że wydajność do niczego. No i nie kojarzę 1030 w wersji 4 GB. Wygląda jak jakaś chińska podróbka. Już lepiej zobacz, czy nie kupisz Radeona 550 4GB, jak będziesz miał szczęście, to trafisz wersję delux z większą liczbą jednostek.

Pamięć może być, można szybszą, jak masz gotówkę. Kupując 2x8 zyskasz kilka % wydajności, ale z 1x16 masz możliwość rozbudowy. Decyzja należy do Ciebie.

Ty masz jakąś fobię? jak widzisz coś starszego niż 2 lata to do śmieci.
Ja mam i5-9400 i spokojnie ogarniam wszystko.
Procesor to się rusza tylko w testach, grafice, a tak leży na 900 Mhz
Przypuszczam, że seria 8 tak samo
I jak nie grasz, to po co 1030, to śmieć dla naiwnych
Integra spokojnie wystarczy UHD 630.
Ważny jest RAM, DYSK NVMe, to są priorytety

i5-9400 koło 800 zł w sklepie, i5-10400 jest w tej samej cenie, a różnica z wielowątkowości czyni go znacznie wydajniejszym. Więc tak, zakup w sklepie, w pełnej cenie 9400 jest wyrzuceniem pieniędzy do śmieci. :wink:

I tak, co do zasady elektronika ~~5 lat jest dla mnie ryzykownym zakupem, dlatego zwykle nie polecam nic starszego niż 1-2 generacje w tył, o ile mają przyzwoity stosunek cena/wydajność, ale to już wiesz.

Tu by jednak nie integra, a coś lepszego pasowało. Niestety przy obecnych cenach jest kłopot, a ze złomów 1030 vs 550, to jednak bym 550 lub 560 próbował (używaną) dorwać.