Rozbudowa (a raczej zmiana czesci) komputera z Vobisu

Witam!

Posiadam komputer Marki Vobis. Zamierzam wymienic płyte główną ze wzgledu na to ze moja ma jedynie AGPx8. Chciałbym PCI Express x16.

Powiedzcie mi co musze wam szczególowo podac , abyscie mi powiedzieli jaka dobra płyte z PCI E x16 kupic.

Pentium 4 3.00GHz

Ramy 1024 DDR

Dysk SATA 200gb

No i zeby pasowała pod Vobisowska obudowe.

I jaki chipset wybrac ? nie orientuje sie w tym.

Zasilacz 250V

Po wymianie zamierzał bym wsadzic karte graficzna GF 8600GT

Pozdro.

napewno musisz wymienić zasilacz na jakiś 400-450 W najlepiej amarcox

napisz pod jaki socket ten proc (domyślam się że pewnie 478)

dysk sobie zostaw, płytę np. foxcon p35a ale jak zmienisz płytę to automatycznie ram musisz zmienić z DDR na DDR2 np. A-Data 800MHz proc jeżeli ten p4 jest pod socket 478 to też musisz wymienić na jakiś C2D najlepiej ale najpierw napisz ile kasy możesz na to przeznaczyć

Wolałbym jednak zmienic tylko grafike i płyte. Ramy raczej odpadaja. Bo jeszce troche i sie okaze ze całego kompa musze wymienic :stuck_out_tongue:

to poszukaj płyty z s. 478 i ddr1 oraz PCI-E :stuck_out_tongue: powodzenia.

W everescie pisze ze typ procka to P4 630 3.gHz .

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 21:24

To jesli mozecie to wyliczcie ile by mnie wyniosła taka średniej jakosci zmiana.

jak grasz to ok. 1000 zł uwzględniając sytuację gdy zostajesz przy monitorze, dysku twardym i nagrywarce.

cienty7 przypominam, że na forum należy pisać także z polskimi literkami (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń), dlatego proszę o poprawienie swoich postów. W przypadku zignorowania prośby, temat poleci do śmietnika.

no jak by się uparł to można znaleźć jakąś płytę od ASRocka bo ta firma znana jest z tego że rórne wynalazki robi np. http://www.allegro.pl/item254496712_asr … ew_gw.html

ale mija się to z celem bo ta płyta to nie jest dobry wybór w dodatku chipset via

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 22:04

tak do około 1000 PLN to coś takiego

FOXCONN P35A - 369zł

A-Data 2GB 800MHz ~200zł

Pentium Dual Core E2140 ~240zł

Palit GeForce 8600GT ~400zł

ramu możesz wziąść 1GB to taniej będzie zawsze o tą stówe