Rozbudowa (a raczej zmiana czesci) komputera z Vobisu

(Cienty7) #1

Witam!

Posiadam komputer Marki Vobis. Zamierzam wymienic płyte główną ze wzgledu na to ze moja ma jedynie AGPx8. Chciałbym PCI Express x16.

Powiedzcie mi co musze wam szczególowo podac , abyscie mi powiedzieli jaka dobra płyte z PCI E x16 kupic.

Pentium 4 3.00GHz

Ramy 1024 DDR

Dysk SATA 200gb

No i zeby pasowała pod Vobisowska obudowe.

I jaki chipset wybrac ? nie orientuje sie w tym.

Zasilacz 250V

Po wymianie zamierzał bym wsadzic karte graficzna GF 8600GT

Pozdro.

(cabis) #2

napewno musisz wymienić zasilacz na jakiś 400-450 W najlepiej amarcox

napisz pod jaki socket ten proc (domyślam się że pewnie 478)

dysk sobie zostaw, płytę np. foxcon p35a ale jak zmienisz płytę to automatycznie ram musisz zmienić z DDR na DDR2 np. A-Data 800MHz proc jeżeli ten p4 jest pod socket 478 to też musisz wymienić na jakiś C2D najlepiej ale najpierw napisz ile kasy możesz na to przeznaczyć

(Cienty7) #3

Wolałbym jednak zmienic tylko grafike i płyte. Ramy raczej odpadaja. Bo jeszce troche i sie okaze ze całego kompa musze wymienic :stuck_out_tongue:

(Technik Elektro) #4

to poszukaj płyty z s. 478 i ddr1 oraz PCI-E :stuck_out_tongue: powodzenia.

(Cienty7) #5

W everescie pisze ze typ procka to P4 630 3.gHz .

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 21:24

To jesli mozecie to wyliczcie ile by mnie wyniosła taka średniej jakosci zmiana.

(Technik Elektro) #6

jak grasz to ok. 1000 zł uwzględniając sytuację gdy zostajesz przy monitorze, dysku twardym i nagrywarce.

(Kaka') #7

cienty7 przypominam, że na forum należy pisać także z polskimi literkami (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń), dlatego proszę o poprawienie swoich postów. W przypadku zignorowania prośby, temat poleci do śmietnika.

(cabis) #8

no jak by się uparł to można znaleźć jakąś płytę od ASRocka bo ta firma znana jest z tego że rórne wynalazki robi np. http://www.allegro.pl/item254496712_asr ... ew_gw.html

ale mija się to z celem bo ta płyta to nie jest dobry wybór w dodatku chipset via

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 22:04

tak do około 1000 PLN to coś takiego

FOXCONN P35A - 369zł

A-Data 2GB 800MHz ~200zł

Pentium Dual Core E2140 ~240zł

Palit GeForce 8600GT ~400zł

ramu możesz wziąść 1GB to taniej będzie zawsze o tą stówe