Rozbudowa bloga

mam kilka pomysłów które by usprawniły (mam taką nadzieję) tworzenie wpisów na bloga DP.

a mianowicie

  1. Zastosowanie jakiegoś edytora typu TinyMCE lub coś z tej rodziny

  2. zwiększenie ilości zdjęć/grafik, do ilości nie nieprzekraczającej (np 2 MB) ilość zdjęć/grafik była by zależna od wagi zdjęcia?grafiki

3.tak jak już wcześniej ktoś wspomniał, miło by było zobaczyć jakieś różne kategorie wpisów

  1. na głównej stronie bloga zamiast całych wpisów można było by przeczytać jakiś wstęp dotyczący wpisu a dopiero po wejściu do notki całość (wtedy szybciej można by było w liście wpisów znaleźć coś co nas interesuje bądź coś czego szukamy)

  2. do obszernych wpisów można było by dodać swego rodzaju spis treści z odnośnikami do odpowiednich akapitów

  3. punkt szósty to w sumie rozwinięcie ptk.2. dość ładnym graficznie elementem była by galeria zdjęć pod całą treścią bloga w postaci miniaturek

Odnośnie punktu trzeciego, tylko jeśli kategorie będą bardzo dokładnie przemyślane, żeby nie było jeszcze większego bałaganu. Spis treści…może być ciekawe i np. można dodać wsparcie dla “seriali”, żeby je logicznie łączyć w jeden wpis. Co do punktu 6 uważam to za niepotrzebne - teraz wstawiasz zdjęcie gdzie chcesz, dzięki czemu czytelnicy widzą na grafice to o czym autor pisze. Jeszcze jedno odnośnie punktu pierwszego - może zamiast stosowania jakiegoś edytora byłaby możliwość wklejania tekstu z Worda/Writera (w taki sposób, aby struktura dokumentu wraz z grafikami została zachowana) - dzięki temu każdy będzie pracował w wygodnym dla siebie środowisku i łatwo będzie mógł zamieścić później swoją pracę.

Nie wiem, czy to ma większy sens. Bo:

  1. blog nie oferuje zbyt wielu możliwości formatowania, co więc taki edytor mógłby robić?

  2. dla osób interesujących się informatyką, formatowanie tekstu za pomocą znaczników jest wygodniejsze niż klikanie w ikonki.

raczej ikonka wiecej powie komuś kto nie jest związany z informatyką niż tag URL:D

zreszta na stronie tinyMce jest demo można sprawdzić i dostosować do własnych wymogów

Ktoś, kto nie jest związany z informatyką, nie będzie dodawać wpisów na blogu o tematyce informatycznej :slight_smile:

ja uważam iż mimo wszystko klikanie ikonek było by wygodniejsze i szybsze, uważam iż oznaczenie tekstu + klikanie ikonki jest szybsze niż pisanie :wink:

@steemm dokladnie podzielam twoje zdanie:D

nie koniecznie musialo by to być w formie takiej jak ma to TinyMCE, wystarczyło by cos nawet takiego jak jest na forum

Przydałby się również przycisk powrotu na blogi jak się jest w czyimś/własnym wpisie.