Rozbudowa Dell OptiPlex 760

Takie buty :sweat_smile:

Dobrze, że nie wiedziałem, bo właśnie taki procek wsadziłem do swojego Optipleksa.

Jeśli czegoś nie da się zrobić, to należy znaleźć kogoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi :smiley:

Leci na 3GHz zaklejony izolacją (BSEL mod) :smiley:

Widzę po zdjęciach, że do zaklejanie pinów podstawki? :thinking: Co za pokrętna logika? :thinking:

Z tego co czytam po internetach to w ten sposób podnosi się napięcie na płytach, które nie dają możliwości ręcznego OC. Ale specem nie jestem, więc nie poszerzę Twojej wiedzy. Dla mnie ważne, że działa :slight_smile:

1 polubienie

Bsel mod oszukuje FSB z tego co pamiętam, mogę się mylić.
Procesor jest wtedy rozpoznawany jako wyższy model.

Co do tej integry nawet jakby nie było to są tanie starsze karty, w zasadzie już za dychę można coś co zastąpi integrę dobrać.

Zamontowałem q9400 i o ile pod Linuksem wszystko pracuje malinowo. Tak kompy z Windowsem 10 jakby bardziej ociężałe, i wygląda jakby widziały tylko 2 rdzenie i menadżer urządzeń krzyczy, że nie zna

PCI\VEN_8086&DEV_2E15&REV_03

Ehh ten Windows :wink:

To wygląda na sterownik karty sieciowej?

…a w Bios widzą 4?Pewnie pamiętałeś o reinstalce Windowsa, bo przełożony z Duo na Quada nie zawsze złapie różnice.

Nie robiłem reinstall i faktycznie w zakładce systemowej jest widoczny dalej e7400, a w biosie q9400 :open_mouth: Karta sieciowa działa.

Idzie jakoś wymusić, żeby wykrył nowy sprzęt?

hm… może najprościej spróbować zaktualizować sterownik w menadżerze lub odinstalować urządzenie? (nie wiem tylko co się stanie jak odinstalujesz procesor :wink: )

Jest ryzyko, jest zabawa :smiley: Jutro zrobię backup i spróbuję, a nóż widelec :wink:

Sorki że po takim czasie ale wcześniej jakoś wątek mi się nie nawinął.
Doszedłeś czemu nie widzi procka jak powinien?

Miałem podobny problem w HP po swapie z C2D na Q.
Aktualizacja biosa rozwiązała problem.
U mnie quad pracował jako jeden rdzeń.

Dalej boje się stawiać system na nowo w imię zasady, jak działa to nie ruszaj;) jak ruszę te c2d to dam znać;)
Na razie na Linuksie działa super;)