Rozbudowa Fujitsu - Siemens Esprimo C5730

(AIRO1) #1

Witam, mam zamiar ulepszyć mój sprzęt, czyli komputer Fujitsu - Siemens Esprimo C5730 o nowy procesor oraz kartę graficzną. Niestety jestem zielony w tym temacie i nie wiem czy mam takowe możliwości. Upatrzyłem sobie kartę graficzną VtX ATI Radeon HD5670 DVI/HDMI 1GB oraz procesor Intela quad core 2,33GHz. Lecz mam wątpliwości co do tej karty, ponieważ obudowa tego komputera jest niezwykle mała. Błagam o pomoc, ponieważ męczę się z tym już od paru dni i nie mogę znależć rozwiązania. Gry w które zamierzam grać to League of Legends, Minecraft, ew. DrakensangOnline. Pozdrawiam!

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Przechwytywanie3.PNG

Przechwytywanie4.PNG

Przechwytywanie5.PNG

Przechwytywaniep.PNG

(nietopyrz) #2

Siema,

komputer zombie. Zainwestowałbym w nowy zestaw na Pentiumie Kaby Lake. Ale mając już doświadczenie z niejednym uparciuchem ^^) zaproponuję znacznie gorszą opcję: CPU pokroju E8400 i HD7770 (do 200 zł). Cudów się nie spodziewaj. Twoja platforma ma jakieś 10 lat na karku. Modernizując trochę ożywisz tego zombiaka.

(AIRO1) #3

A co z tymi elementami, które wymieniłem? Czy mogę je tam wpakować? Nie chcę mieć bestii, chcę tylko przyjemną grę w mało wymagające tytuły. Pozdrawiam

(nietopyrz) #4

Niezłe maleństwo. Procek się zmieści, grafika - dopiero zauważyłem :E - nie.

Zwróć uwagę na białe gniazdo i jego odległość od bocznej ścianki obudowy.

(AIRO1) #5

Tego się obawiałem :frowning: Czyli mogę wpakować tam ten procesor? Dowiedziałem się, że moja aktualna karta jest słaba, dlatego chciałem ją wymienić, a akurat kolega sprzedawał po taniości… Jaką kartę graficzną mogę tam dać? Może po prostu wymienię obudowę? 

(nietopyrz) #6

Bardzo nietypowy format mobo tzn. BTX. Bardzo ciężka sprawa. Mógłbyś zrobić zdjęcie środka? Chciałbym się upewnić, jak to konkretnie wygląda u Ciebie.

(AIRO1) #7

Wygląda tak samo jak na zdjęciu. 

webcam-toy-foto1.jpg

(nietopyrz) #8

Grafiki tam nie wsadzisz. Po pierwsze, nie masz PCIe tylko stareńkie PCI. Secundo, nie masz zwyczajnie miejsca.

(AIRO1) #9

A co muszę zrobić aby mieć miejsce? Wymienić obudowę? A co z tym prockiem?

(nietopyrz) #10

Płytę inną na LGA775, obudowę w standardzie ATX i zasilacz też ATX przynajmniej. Masz mocno nietypowego gotowca.

Może dałbyś się namówić na rozsądniejsze posunięcie i zmianę platformy na aktualną? Przykładowo:

Pentium G4560, h110m, Brutus M10, DDR4 4GB (z czasem dokupiłbyś kolejne 4), używana HD7770 do 200 zł, zasilacz SilentiumPC Elementum E1, dysk stary.

(AIRO1) #11

Mam bardzo mały budżet :frowning: Naprawdę nie mogę na aktualnym sprzęcie z nowym prockiem grać stabilnie w owe gry?

(nietopyrz) #12

Nie. Grafiki też nie wsadzisz. Tego kompa jakbyś miał szczęście sprzedałbyś może za 100-200 zł. Odkładaj przyjacielu kasę :wink:

(AIRO1) #13

Ok :confused: Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i życz mi szczęścia :slight_smile:

(nietopyrz) #14

Tak na szybko poszukałem czegoś spełniającego rekomendowane według Riotu.Zestawik za 200 zł. Wygląda, że jeszcze zasilacz będzie trzeba kupić. Trochę ryzyko, ale jak się kasy nie ma.

(AIRO1) #15

A podasz?

A ile myślisz kosztuję taki PC do LoL’a na tych średnich bez cieni ?

(nietopyrz) #16

Wyżej masz link. Ewentualnie szukałbym na OLX czegoś w okolicy, co mógłbym sprawdzić u sprzedawcy przed kupnem.

500-1000 zł.

(AIRO1) #17

Dobra, dziękuje za wszystko :slight_smile: Pozdrawiam