Rozbudowa IBM ThinkPad T41

(Kwiatek M) #1

Chciałbym wymienić w moim laptopie HDD na większy. Jaki największy dysk można podłączyć do tego modelu?

Notebook IBM ThinkPad T41 typ 2373-1FG.

Teraz jest zamontowany 40GB Ide 4200obr/min.

Według instrukcji max wielkość to 100GB. Tylko taka wielkości jest droższa jak 120GB i już się to nie kalkuluje.

Może się ktoś orientuje.

(zaklik) #2

Teoretycznie największy dysk jaki byś mógł wsadzić to ten http://www.allegro.pl/item434212844_hdd ... e_8mb.html ( na ata nie ma chyba większych ) . Alke jak producent pisze , że do 100gb to możliwe , że nie będzie działał aczkolwiek niekoniecznie :slight_smile: . Nieraz aktualizacja BIOSu pomaga i już działają większe dyski .

(Kwiatek M) #3

W tym właśnie jest problem czy on będzie działał. Na aż tak dużym mi nie zależy. Raczej myślałem coś z przedziału 120-160GB bo to powinno mi wystarczyć. Gdybym miał dostęp do takiego dysku to bym to sprawdził. Nie chcę kupować w ciemno to raczej nie bo jeśli nie zadziała to zostanę z dyskiem.

Jak dzwoniłem do lenovo polska o mi odpowiedział to co jest napisane na stronie internetowej. Pytam się też czy ewentualne uaktualnienie biosu załatwiło by sprawę to nie byli mi w stanie odpowiedzieć.

Trochę marnie się spisali. Szybciej bym się chyba dowiedział z jakiegoś serwisu. Jak dzwoniłem do najbliższego to mi odpowiedzieli, że można popróbować jaki odpali. Tylko te ich ceny dysków!

(Technik Elektro) #4

spokojnie zrobi owego 120gigowego twardziela ten lapek, na stronie do starych modeli nie aktualizuje się danych (dość typowe podejście) ograniczenia robił w owym czasie win xp bez sp...