Rozbudowa IBM ThinkPad T41

Chciałbym wymienić w moim laptopie HDD na większy. Jaki największy dysk można podłączyć do tego modelu?

Notebook IBM ThinkPad T41 typ 2373-1FG.

Teraz jest zamontowany 40GB Ide 4200obr/min.

Według instrukcji max wielkość to 100GB. Tylko taka wielkości jest droższa jak 120GB i już się to nie kalkuluje.

Może się ktoś orientuje.

Teoretycznie największy dysk jaki byś mógł wsadzić to ten http://www.allegro.pl/item434212844_hdd … e_8mb.html ( na ata nie ma chyba większych ) . Alke jak producent pisze , że do 100gb to możliwe , że nie będzie działał aczkolwiek niekoniecznie :slight_smile: . Nieraz aktualizacja BIOSu pomaga i już działają większe dyski .

W tym właśnie jest problem czy on będzie działał. Na aż tak dużym mi nie zależy. Raczej myślałem coś z przedziału 120-160GB bo to powinno mi wystarczyć. Gdybym miał dostęp do takiego dysku to bym to sprawdził. Nie chcę kupować w ciemno to raczej nie bo jeśli nie zadziała to zostanę z dyskiem.

Jak dzwoniłem do lenovo polska o mi odpowiedział to co jest napisane na stronie internetowej. Pytam się też czy ewentualne uaktualnienie biosu załatwiło by sprawę to nie byli mi w stanie odpowiedzieć.

Trochę marnie się spisali. Szybciej bym się chyba dowiedział z jakiegoś serwisu. Jak dzwoniłem do najbliższego to mi odpowiedzieli, że można popróbować jaki odpali. Tylko te ich ceny dysków!

spokojnie zrobi owego 120gigowego twardziela ten lapek, na stronie do starych modeli nie aktualizuje się danych (dość typowe podejście) ograniczenia robił w owym czasie win xp bez sp…