Rozbudowa kompa - stworzenie RAID 0, zmiana grafiki

Witam wszystkich

Chciałbym zasięgnąć waszej porady. Chciałbym rozbudować komputer żony. Jej ulubioną rozrywką jest gra w Sims 3. Jak wiadomo ta gra wymaga od dysku wzmożonej pracy bo samo uruchamianie się gry (z dodatkami) nawet na czystym systemie to 2-3 minuty (zapisanie stanu gry także tyle czasu zajmuje. Czy przebudowa w zakresie dysków (stworzenie macierzy RAID 0) coś da?

Aktualna konfiguracja kompa

Płyta główna: Foxconn P35AX

Procesor: Core 2 Duo E4500 podkręcony z 2.2 na 2.5 GHz

Ram: 4x1 GB DDR2, 800MHz, 4-4-4-12

Dysk twardy: WD Caviar 500 GB, SATAII, 16 MB Cache, 7200 rpm (WD5000AAKS)

Karta graficzna: Palit GeForce 256 MB DDR3, GT 8600 Sonic+ (128bit)

Zasilacz: Amacrox Warrior 500W

Na w/w sprzęcie dało się nawet pograć w Wieśka 2, ale na najniższych ustawieniach, a mimo to czasami cięło.

Zastanawiam się także nad zmianą karty graficznej. Jaką polecicie w zakresie budżetowym do 200 zł? Nie nastawiam się na granie w najnowsze produkcje - od razu uprzedzam. Bardziej mi chodzi o komfortową grę w starsze tytuły.

Dziękuję za wszystkie uwagi.

Pozdrawiam

HD 7770 do 400zł

Żeby gra szybciej się uruchamiała, potrzebny był by dysk SSD ponieważ ma bardzo krótkie czasy dostępu w porównaniu do tradycyjnego twardziela.

Troszkę mało satysfakcjonująca odpowiedź. Prosiłem o karty do 200, a Ty dajesz za 400.

W takim razie zapytam czy za 200 zł opłaca się kupić HD 4890 1 GB, 256bit i wstawić zamiast wspomnianego wyżej GeForce 8600?

Co do dysków SSD. Nie zapominaj, że gra jest istnym potworem dla plików (dużo i często czyta i zapisuje) co dla dysków SSD nie jest bez znaczenia. Czy po prostu gra nie zajedzie zbyt szybko takiego typu dysku.

Według rankingu kart graficznych na benchmark.pl (http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych) Radeon 4890 plasuje się pod względem wydajności gdzieś w pobliżu obecnych GTX 650 (Nvidia) a pomiędzy Radeonami 7750 i 7770.

Co do Simsów to nic innego nie poradzisz, natomiast sorry że podałem do 400 zł po prostu moje niedopatrzenie. HD 4890 jest dobrą kartą lecz ta karta posiada duże TDP ponad 160W, im większe TDP tym większe wydzielanie ciepła te karty grzeją się do 90-100 stopni pod obciążeniem.