Rozbudowa komputera pod nowe gry

Witam
Od lutego 2017 roku posiadam taki oto komputer stacjonarny:
Płyta główna - MSI H110M Pro-v
Karta graficzna - GTX 1060 3GB
Procesor - I5 6400
Zasilacz - SilentiumPc Vero L1 (Vl1 - 500)
Pamięć -8Gb ram kingston hyperx fury 2133
Dysk -HDD 1 TB
System Windows 7

Przy takim nowym Call of duty black ops 4 niestety komputer ma spore problemy i zużywa ponad 2400 vram przez co gra się tnie i potrafi nawet zaliczać kilkusekundowe stopklatki.Mocno się zawiodłem ,ponieważ przez ten czas (chociaż zdarzały się gry , które chodziły fatalnie jak kingdom come)gry chodziły dobrze w 1080p.Nawet Pubg w 1080p wyciąga ponsd 100 fps.Podejrzewam ,że to wina małej ilości ram oraz feralnej karty graficznej ,której do szczęscia brakuje 1 gb vram.Co byście mi polecili pod ten zestaw żeby gry w 1080p spokojnie smigały chociaż na srednich detalach.Pozdrawiam.

Zostaw kartę graficzną, nic Ci nie zrobiła.
VRAM działa w ten sposób, że dopóki nie jest całkiem pełny to nic on Cie nie boli (w przeciwieństwie do zwykłego RAMu, który od 70-75% zaczyna zmulać) .
Tymczasem problemem jest płyta główna w połączeniu z RAMem.
Zmień na tą magiczną MOBO


I wrzuć jej tem RAM

Powinno być po wszystkich problemach.
Stare MOBO opchnij za 130 zł, a RAM za jakieś 230 zł.

Zależy mi na pozostaniu na tej płycie,bo nie wyobrażam sobie samemu odłączać i podłączać to wszystko,bo nie umiem.W tej sytuacji jaki ram byście poradzili,bo rozumiem ,że dokupienia 1 kości ram 8 gb i zostawienie jednej czwórki (bo płyta ma tylko 2 sloty pamięci)by uzyskać 12 gb ram nie ma sensu.Testowałem call of duty i gra ewidentnie dławi się tymi 3 gb vramu ,bo przekracza ponad 2400 vram.Czy na tą płytę pasuje każdy model gtx 1060 6gb ram?