Rozbudowa komputera

WITAM MAM PROBLEM CIĄGLE MAM WOLNEGO KOMPA CHCIAŁBYM GO ROZBUDOWAĆ NIE WIEM CZY SIĘ DA PROSIŁBYM O POMOC

MOIM ZDANIEM TO CHYBA PROCESOR SŁABY W SUMIE NIE WIEM CO TO JEST ZA PROCESOR WYŚWIETLA SIĘ JAK BY TO BYŁ DUO BO MAM POKAZANE 2 PROCESORY I NA MENADZER ZADAŃ I W EVERESCIE

komp głownie do internetu czasami pograć w Need for Speed

ale zawiesza się co jakiś czas nie zawsze raz na pare dni albo się muli strasznie

czyszcze go systematycznie RegCleaner

i Defragmator dysków używam co jakiś czas

antywirus nod32

CPU #1 Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, 2999 MHz

CPU #2 Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, 2999 MHz

Typ obudowy 775 Contact LGA

NIGDZIE NIE MOGĘ ZNALEŻĆ TEGO PROCESORA NA INTERNECIE

COŚ TAM ZNALAZŁEM ZE TE PROCKI SĄ WIDZIALNE JAKO 2 W KOMPUTERZE

Nazwa płyty głównej Foxconn G31MX-K (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Typ procesora Intel Pentium 4 631, 3000 MHz (15 x 200)

PAMIĘĆ KINGSTON 2X2GB DDR2 800MHZ W SUMIE 4 GB MAX NA TĄ PŁYTĘ

1 DYSK 120 GB

2 DYSK 80GB

Karta graficzna GeForce ASUS 7900 GS

Zasilacz Tagan 400W

To procesor sprzed 5 lat, od 4 nie produkowany, a płyta może sprzed 2 lat.

http://cokupic.pl/produkt/Intel-Pentium … X80552631- Masz procesor jednordzeniowy,a nie Duo Core.Sprzęt masz niezły.Problem może tylko tkwić w oprogramowaniu,antywirusie lub zawirusowaniu systemu.Przeczyść go Ccleanerem i Malwarebytes Antimalware.Jaki masz system…

xp home sp 2

Dodane 03.04.2010 (So) 19:02

system jest nowo postawiony i ciągle coś nie tak zamula strasznie

ale czemu pokazuje że ma 2 rdzenie procesor

Dodane 03.04.2010 (So) 19:06

przeczyszczę tymi programami i zobaczę czy polepszy mu się

ale już wiem przynajmniej że można procesor wymienić

na dual jakiś ta płyta obsługuje dużo procesorów dual

Często się ********* w programach :slight_smile: Ja mam phenom II x2 a bawiłem się w biosie i mi wszędzie pokazywało, że mam x4 ^^ BIOS mi wyczarował 2 nowe rdzenie. Ale np. w evereście mi się żadne tempy nie pokazują a tymczasem w innym programie/biosie tak. Czasami program pokazuje nieistniejącą temperaturę np. cały czas 103 stopnie bez zmian na CPU2

bambo225 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

Zignorowanie zaleceń będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

wszystko przeskanowane i wszystko czyste nic nie ma a i tak wolno chodzi .

Napiszcie mi proszę co jest potrzebne do szybkiego komputera procesor mocny jak tak to jaki pamięć mam chyba wystarczy co jeszcze ma wpływ na szybkość nie chce ciągle żeby się zamulał albo brak odpowiedzi w kółko

Pokazuje dwa rdzenie bo procesor ma HT,czyli procesor jest w stanie wykonać na raz dwa wątki,jak chcesz coś zmieniać to wymień płyte i procka,dobrą płytke pod LGA 775 znajdziesz do 200zł,do tego E5200 za 200 zł nówka lub używka na allegro za 150 zł i masz dobry komputer.