Rozbudowa komputera

Witam,

posiadam następujący sprzęt:

Płyta: Foxconn P4P35A-S

Grafika: 8800GT Gigabyte Zalman 512MB

Procesor: Core Duo 2 E8200 6mb cache

Pamięć: 2gb pc800 ocz titanium cl4 4-4-15

dysk Seagate 500gb 32mb 7200

zasilanie Chieftec 500W

Myślę coś zmienić nie jestem jakimś maniakiem gier, ale czasem lubię sobie pograć. 2opcje:

  1. Przedewszystkim dysk. Jakieś 1TB albo nawet i 2TB przyszłościowo. Dodatkowo z 2 gb ramu + druga 8800GT, co z procesorem? Pod tą płytę pewnie nic dużo lepszego nie wepnę.

  2. Czy sprzedać wszystko i kupić jakąś płytę proc grafikę i pamięć?(choć koszty pewnie większe)

Podejrzewam że jak i w 1 i 2 opcji zasilacz mocniejszy by się przydał.

Co sądzicie co lepiej zrobić? Co do kwoty to maksymalnie 2k pln.

zasilacz dobry,kręć proca ile się da,kup drugi dysk taki sam i zrób macież RAID 0,bedziesz miał lepszy transfer i więcej miejsca. kup jeszcze dwa giga ramu,sprzedaj kartę graficzną i kup radeona 4870 lub 4850 i to tyle moim zdaniem

no w sumie można tak zrobić. Ale z tym dyskiem nie zrobie macierzy Raid, coś mi się tak wydaje (jak kupowałem tak cos pamiętam pisało) albo z płytą?

znalazłem tą płytę i pisze że obsługuje raid 0,chybaże ty wolisz jeden a większy

aha chyba że tak:) widocznie musiało mi się coś pomylić.

|Co do grafiki to czemu radeon a nie coś z nvidi?

co do kart graficznych to twój wybór,ja Ci dałem tylko przykłady,możesz wziąć też jakiegoś gtsa 250 lub gts450 jeżeli masz więcej kasy lub zamiast tego dołożyć jeszcze i wziąć gtx460:P