Rozbudowa komputera

Witam

Obecnie posiadam taki komputerek:

i5 750 (4x2,66Ghz), MSI P55M GD45, 2x2GB DDR3 1333Mhz Geil Black Dragon CL9, GF 9600GT 512MB, Samsung HD502HJ 500GB, BD-DVD-RW LG, Zasilacz BeQuiet 530W, Windows 7 x86 Home Premium.

Komputera używam przeważnie do programów: AutoCAD (80%), Photoshop (20%), Office (50%), Archicad (30%), Robot Structural Analysis (30%) i internet (100%) w gry nie gram, w nawiasie podałem ile procent czasu spędzonego przed komputerem mam włączony dany program). Podczas renderowania w programach 3D komputerowi brakuje mocy w związku z tym zdecydowałem się na rozbudowę komputera (nie mogę kupić nowego ponieważ oprogramowanie mam przypisane do komputera stąd płyta główna musi zostać ta sama.

Zastanawiam się nad przejściem na system 64bit (Windows 7 Home Premium) i dokupieniem pamięci RAM 2x2GB (w sumie będzie 8 GB) 1600-2000Mhz CL7 (wymiana wcześniejszych kości na nowe szybsze), wymianą karty graficznej na jakąś lepszą, dołożeniem dysku SSD.

Moje pytania co najlepiej zmodernizować / wymienić żeby jakoś sensownie wydać pieniądze, a w sposób znaczący poprawić wydajność pracy komputera. Czy przejście na system 64bit będzie się wiązało z kupnem nowej licencji mam wersję OEM czy mogę zainstalować na posiadanym kluczu system 64bit.

Proszę o odpowiedz, pozdrawiam!