Rozbudowa komputera

(Mcczaya) #1

Witam posiadam ok 1,5 tyś i chciałbym rozbudować komputer co mi polecicie co powinienem wymienić i na co a co powinienem zostawić.

Zdaj się na waszą wiedzę bo ja na bieżąco ze sprzętem już nie jestem (praca praca praca)

Oto mój sprzęcik:

Acer Aspire G7200 Predator

Płyta główna:

* Procesor: QuadCore AMD Phenom X4 9850, 2500 MHz (12.5 x 200)

* Motherboard: Acer Aspire G7200

* Motherboard Chipset: AMD 790X, AMD K10

* Pamięć: 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

* BIOS Type: AMI (09/19/08)

* Grafika: już zmieniona na ATI Radeon 6870

* Muzyczna: już dodana: Creative SB X-Fi XtremeGamer

* Zasilacz 650

Więcej szczegółów :

http://cenowarka.pl/eu/371066

http://chomikuj.pl/McCzaya_PL/Dokumenty

(Gomez734) #2

Sprzedaj proca i płytę i przesiądź się na i7.+ dołóż ramu.....Nic więcej bym nie zmieniał.

(Michal Kolatek) #3

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

859 zł

Płyta główna:

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

385 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL11

179 zł

wychodzi 1423 zł to jeszcze starczy na spartana, a warto kupić inne chłodzenie bo te standardowo dodane do 25k to tragedia sam po nie całym tygodniu wywaliłem bo miałem ponad 80 st na procu, docisk był dobry, i pastę na lepszą zmieniałem STG2.

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

859 zł

Płyta główna:

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

385 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL11

179 zł

Wentylator:

SilentiumPC Spartan HE923

79 zł

koszt 1502 zł + 20 zł transport w przypadku esc

(Mcczaya) #4

Właśnie miałem pytać o jakieś konkrety co do płyt i procków. Dziękuje.

Jak mniemam będzie to skok o troszeczkę do przodu.

Mogę założyć że komputerek przyspieszy o ok 20% ??

(Konradpastuszka) #5

(Michal Kolatek) #6

W grach i programach skok będzie widoczny, później po zmianie platformy kup dysk SSD bo obecne HDD to największy zamulacz w kompach.

(Mcczaya) #7

A jakieś inne propozycje ?? jakaś alternatywna podpowiedź ??

Przeglądając różnego rodzaju artykuły natknąłem się na taką płytą główną ASRock P67 Pro3 B3 polecaną przez wielu forumowiczów.

Jaka więc będzie lepsza ta w.w. czy MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/ cenowo pierwsza tyciu tańsza.

Właśnie a co z dyskami SSD nie lepiej zacząć od tego ?? Wzrost szybkości murowany.

(Łukash) #8

MSI Z77A-G43 ma sporą przewagę nad P67 Pro3 , posiada dwa sloty PCI-E pod CrossFire, w tym jedno 3.0 co w przypadku Ivy Bridge+GPU z 3.0 może dać zauważalny efekt, nowszy chipset , wyższa częstotliwość pamięci, trzy lata gwarancji, obydwie są dobre do OC, jakościowo są to świetne płyty. Osobiście brałbym MSI Z77A-G43 - wysokiej jakości podzespoły , a różnica w cenie bardzo nie duża.

Chyba lepiej zacząć od Mobo+CPU i cooler+RAM , aktualne sprzedasz i zakupisz SSD :wink: ,albo nawet szarpnąć się na i7+cooler + Mobo , stare zhandlować > kupić RAM i SSD.

(Mcczaya) #9

A jakie dyski SSD byście polecili ???

(Semtex) #10

Crucial M4 64GB

Samsung 830 64GB

OCZ Vertex IV 64GB

Dają najlepszy stosunek cena/jakość

Co do MOBO, w przypadku MSI sprawdziłbym jak wygląda sprawa OC, jeżeli tak samo jak w P67 to dałbym sobie z nią czopa :smiley:

(Mcczaya) #11

OK życie mojego kompa dobiegło końca.

Problemy z ładowaniem urządzeń pod USB

Bios uruchamia się ok 30s

Kupuje nowe mobo, procek i pamięci.

W związku z tym ponawiam pytanie czy w/w sprzęt nadal będzie wart strzału za te 1500 zł czy może ktoś może polecić inne rozwiązanie w końcu już minęło kilka miesięcy.

(Agatonster) #12

Jeżeli masz na myśli nowy komputer - to porady nie w tym temacie.

Właściwy temat

(Mcczaya) #13

Nie nie chodzi o nowy komp ale o to czy nadal wskazówki co do mobo i procka są aktualne.

Czy nadal warto kupić msi i i5 2500k czy może jednak coś innego do mojego sprzętu.

(djosdanielos) #14

To zależy czy masz zamiar bawić się w podkręcanie proceosra od tego zalezy czy potrzebna będzie płyta P67/Z77 procesory intela jedne są z odblokowanym mnożnikiem dopisek K do nazwy inne bez które są tańsze o około 100zł to samo z płytami do zablokowanego procka nie warto brać P67/Z77 z rozbudowanymi funkcjami OC i sekcjami zasilania, a tańszą 100zł B75

Jesli nie zamierzasz podkręcać a budzet masz dosyć spory to rozważyłbym jeszcze procesor intel Xeon tańszy odpowiednik i7

Jesli mialby zostać ten 2500K to płyta ASRock P67

Bo msi na Z77 da ci jedynie mozliwosc uzywania zintegrowanej grafiki nic więcej chyba ze zmienimy procesor na ivy bridge

(Mcczaya) #15

Dzięki za pomoc

Co do OC to oczywiście spróbuje czemu nie :smiley:

Zamierzam wykorzystać mój wodny system chłodzenia z oryginału p/w.

Jak zaprowadziłem kompa do naprawy to chłopaki poradzili bym ten wodny system chłodzenia wymienił ale jak komp odbierałem z naprawy (gwoli ścisłości grafika padła-a nic na to nie wskazywało) to chłopaki już zmienili zdanie. Po testowali wydajność chłodzenia i byli mile zaskoczeni więc (naprawdę jest dobry-zdaje rezultat).

Co do mobo to właśnie mam zagwostkę ale jednak skuszę się na Asroca. Taka konfiguracja powinna mi starczyć na kolejnych parę latek. A za 3-4 lat wymieni się wszystko na nowe. (Sprzęt ząb czasu chwyci i nawet IB mi już nie pomoże :D)

OK jeszcze raz wszystkim dziękuje za pomoc.

A i zapomniałbym o pamięci RAM

Czy goodram'ki te polecone wyżej nadal aktualne czy może ktoś pod mój sprzęcik polecić coś innego ???

A co powiecie na temat takich pamięci ?? Patriot Viper Xtreme 8GB (2x4GB) 2000MHz PC3-16000 CL9 PX538G2000ELK http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/pamieci-ddr3/patriot-viper-xtreme-8gb-2x4gb-2000mhz-pc3-16000#ixzz2IeZ23BV7

(djosdanielos) #16

to wybierz MSI Z77A-G43 + i5 3570K lub troszkę słabszy i5 2500K z ASRock P67 Pro3 B3

zaleta ivy bridge i5 3570K i płyty Z77 główna zaleta to że możesz użyć zintegrowanej w procesorze grafiki ,i obsługa PCI-E 3.0

(Mcczaya) #17

Witam ponownie. Zamówienie złożone teraz tylko czekam na dostawę.

A więc dokupiłem takie cuda :stuck_out_tongue:

mobo : Asrock P67 PRO3 REV 3.0 1155 (b3)

proc: i5 2500k

ram: Corsair CMX8GX3M2A1333C9 XMS3 8GB

pasta: Zalman ZM-STG2

dysk: Crucial CT128M4SSD2 128GB m4 2.5-inch SATA 6Gb/s (SATA III) Internal SSD

Mam teraz nadzieję że chłodzenie będę mógł wykorzystać te co mam (wodne) jeśli nie to jeszcze poszperam jakie chłodzenie najlepiej mi się nada do OC

Tak czy siak już nie wiele ze starego sprzętu zostało w budzie :stuck_out_tongue:

Teraz trzymajcie kciuki bo to 1 raz jak składam kompa : :lol: D obym tylko nic nie złamał przy wkładaniu :wink:

-- Dodane 25.01.2013 (Pt) 17:05 --

Mam tylko 1 grafe i łączyć 2 nie będę.

Zintegrowana po co ?? Dotychczas korzystałem tylko z 1 i mi starczała :smiley:

Co do PCI-3 to może !!

Klamka zapadła zamówienie zrealizowane.

-- Dodane 27.01.2013 (N) 0:30 --

Witam ostatnie pytanie.

Czekam i czekam na nowy sprzęcik i tylko jeszcze sprawa chłodzenia siedzi mi w głowie.

Jak juz pisałem mam chłodzenie wodne które radzi sobie znakomicie na moim phenom;ie chciałbym je więc wykorzystać tylko jest mały problem.

Otwory pod chłodzenie są na prostokącie nie w kwadracie. Co za tym idzie raczej nie uda mi się jego wykorzystać. (raczej nie)

Wszędzie sprawdzałem jaki rozstawy są na tej Asrock P67 co by mógł porównać z moimi rozstawami (ale żadnych danych co do wymiarów nie mogę znaleźć-pewnie źle szukam).

Może ktoś z was już przerabiał AMD na Intela i może mi conieco podpowiedzieć czy da się wykorzystać te chłodzenie ? Czy otwory będą pasować ???

Jeśli nic nie wykombinuje to skuszę się na Thermalright HR-02 Macho Black White to chyba dobre rozwiązanie.