Rozbudowa laptopa Lenovo g500s

Witam, posiadam laptopa Lenovo g500s o poniższej specyfikacji:

2 GB RAM (1 slot jeszcze wolny), 500 GB SATA, NVIDIA GeForce GT 720M, Windows 8.1 32 bit.

 

Mam pytanie odnośnie dokupienia RAM-u i ewentualnej zmiany systemu na 64 bit. Zainstalowałem u siebie na chwilę wersję 64-bitową żeby zobaczyć jak śmiga, ale na 2 GB RAM-u to była tragedia, cały czas miałem 80-90% RAM-u zajęte i nie dało się z niego korzystać, np. przeglądarka otwierała się z 20 s. Z drugiej strony wersja 32 bitowa z 2 GB RAM-u nie śmiga najgorzej, ale są już gry, które wymagają 64-bitów i sporej ilości RAM-u i zastanawiam się, czy jeśli zwiększę RAM do 6-8 GB i zainstaluje 64 bitową wersję Windowsa, to czy nie strzelę sobie w stopę i nie bedę mógł normalnie korzystać z systemu, bo jak widać mam trochę słąby procesor. Więc jak, czy przy takiej konfiguracji zalecalibyście zakup RAM-u i instalowanie 64 bitów czy sobie odpuścić i dalej siedzieć na 32 bit ? Przyznam, że priorytetem dla mnie jest korzystanie z internetu (tu chrome z 2 GB RAM-u na pokładzie to też słabo), ale nowsze gierki jak witcher 3 czy fifa 15 też trochę kuszą :).

Zacznijmy od tego, że ten laptop nie nadaje się do gier.  Zatem żadnych wymagających gier na tym nie uruchomisz, bez znaczenia ile masz pamięci RAM.

 

Windows 8.1 x64 nie ma znacząco większych wymagań sprzętowych i nawet na 2 GB RAM działa sprawnie. Problem musiał leżeć gdzie indziej. 

 

Zwiększenie pamięci RAM jest zdecydowanie wskazane dla wygodniejszego korzystania.