Rozbudowa laptopa

Witam, dawno się udzielałem na forum, ale w końcu czas nadszedł, i czas o prośbę o radę :slight_smile: jako że ostatnio bardzo w tyle jestem z nowinkami technicznymi i tak dalej, chciałbym się poradzić w sprawie wymiany karty graficznej w laptopie **Asus X52JE-EX098V http://www.komputronik.pl/product/113201/Asus_X52JE_EX098V.html**i posiada on kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 5470, a więc czy jest sens wymienić kartę graficzną i na jaką ? bo że ramu dołożyć to napewno trzeba.

PS.

rozłożyć i złoć lapka umiem jak coś emerytowany informatyk :stuck_out_tongue: obecnie magazynier :smiley: coż trzeba było się dostosować :smiley: Liczę na waszą pomoc, z góry już dziękuje :wink:

Kart graficznych w laptopach się nie wymienia - są one na stałe zintegrowane z płytą główną. Są niby karty zewnętrze, ale niedrogie rozwiązania raczej nie grzeszą wydajnośćią, a z kolei te wydajne to koszt samej karty takiej samej jak do stacjonarnego PC plus 200-500$ za urządzenie łączące je z laptopem (albo samróbki o koszcie ~70$). Jednym słowem: szkoda zachodu.

No i o to mi chodziło dzięki :slight_smile: do zamknięcia.