Rozbudowa menu kontekstoweg (PPM) w gnome

Od niedzieli mam Debiana Squeeze z środowiskiem Gnome. W między czasie pracowałem też na Ubuntu 9.04 (również Gnome). Podobał mi się tam patent z konsolą w menu kontekstowym pod PPM na pulpicie. Jak można dodać tam terminal? Chciałbym też zrobić w nim menu wyboru konsol na których są zalogowani użytkownicy. W Debianie Lenny na KDE 3.5 miałem możliwość (pod PPM) przełączać się między konsolami tty7, tty8, tty9. Tutaj nigdzie tego nie znalazłem, a wciskanie za każdym razem ctrl + alt + F7 nie jest zbyt wygodne. Da się zrobić coś takiego?

Pozdrawiam :slight_smile:

Zapewne musisz doinstalować pakiet o nazwie nautilus-actions. Akcje do menu kontekstowego Nautilus dodajesz w Preferencje > Nautilus - Akcje Konfiguracja.

Pozdrawiam!

Mam już ten pakiet zainstalowany. Dodałem nową akcję i polecenie do niej. Jak teraz zrobić żeby terminal miał swoje miejsce pod PPM? Niestety nie widzę takiej opcji.

Paczka nautilus-open-terminal

Możesz dodawać swoje skrypty do menu pod PPM.

Np. tworzysz plik txt o nazwie - konsola (nadajesz mu prawa wykonania) wpisujesz do niego

#!/bin/bash

gnome-terminal

plik przenieś do folderu ~/.gnome2/nautilus-scripts/ i powinien pokazać się on w menu pod PPM > Skrypty

Właśnie o to chodziło :slight_smile: Teraz jeszcze zostało mi przełączanie się między konsolami.