Rozbudowa o kartę graficzną

Cześć.

Chciałbym się Was poradzić jaką kartą graficzną wybrać do rozbudowy, tak żeby można było jeszcze z rok pograć we wszystkie tytuły. Wachlarz cenowy od 200 do 500zł. Nie chce sytuacji w której będę miał wypasioną grafikę a procesor nie będzie wyrabiał dlatego tak duży wachlarz cenowy.

Mój zestaw:

Pole Wartość

nazwa procesora Intel® Core2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz

karta graficzna NVIDIA GeForce 9500 GT

RAM: 4GB

Pole Wartość

ID płyty głównej 07/30/2008-G31_ICH7-6A79Ofk1C-00

W tej cenie i do tego procesora tylko AMD Radeon 6770 , choć nad 6850 też się można zastanowić :wink:

polecam to samo co przedmówca, wydajnośc w grach bedzie Ci ograniczał procesor ale zawsze go mozesz pozniej wymienic

A zasilacz jaki?

Uściślając - interesuje nas marka i model, nie liczba watów.

Majcovsky: wlasnie mi o to chodzi zeby nie inwestowac zbytnio w niego dlatego chce karte do ktorej nie bede musial dokladac nowego procesora. Tez myślałem nad 6850 ale jednak coś adekwatnego do tego słabego procesora. Czekam nadal na propozycje. Podam moc zasilacza jak bede przy PC.

Do zaproponowania nic już się nie znajdzie - 6770 jest wyborem najbardziej ekonomicznym i najrozsądniejszym w tym przedziale cenowym. Nie zaproponuję Ci również niczego od nVidii ze względu na czkawki jakie Fermi wywołuje na 2-rdzeniowych prockach.

Mam wątpliwości czy piszesz prawdę, testy na nvision dzięki którym powstał ten mit były dość dawno, sterowniki pewnie zostały sporo poprawione od tamtego czasu.

…i nadal nie wiadomo jaki autor ma zasilacz…

Mit? Problem był przez nVidię znany, został zredukowany , ale nadal występuje - kumpel mając 560Ti i podkręcone e8400 do 3,4-3,6 GHz nie może uzyskać nawet 80% klatek z tego co mam ja, używając niekręconego PII 955 BE i 460GTX. Poza tym, to właśnie przez owe czkawki (też miałem wcześniej dwurdzeniowca) trafiłem na wspomniane wyżej testy.

Jedno jest pewne, najnowszy sterownik (stabilny) rozwiązał większość problemów dla kart z serii GTX 4xx, jednak nadal pojawiają się problemy dla serii GTX 5xx i takie są fakty na dzień dzisiejszy, z resztą, forum nVidia zdaje się to potwierdzać, najnowszy driver beta z serii 3xx.xx ma rozwiązać resztę problemów dla GTX 5xx, z tym że są spore problemy z tym driverem w obecnym stadium, trzeba poczekać na wersję stabilną i liczyć że nVidia nie z chrzani tego co naprawiła w obecnym stabilnym wydaniu :lol:

“AC: 230V 50Hz” taki napis widnieje na zasilaczu z tyłu komputera. Dobry wyborem jest chyba Radeon 6850 ale to już chyba za wysoka liga dla procesora, jak myślicie?

To nie jest moc zasilacza.

Musisz rozkręcić komputer i zobaczyć na tabliczce zasilacza jaką ma moc i jaka marka, ehh, czy to takie trudne? :expressionless:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

zawsze możesz spróbować podkręcić procesor i będzie lepiej :wink:

o ile zasilacz nie jest jakiś z czarnej listy

Nie wiem, jak OC wygląda na LGA775, bo niestety w tamtych (IMO najlepszych czasach) nie interesowałem się sprzętem za bardzo, a zaległości nie chce mi się nadrabiać (ale kiedyś się za to wezmę) - G31 nadaje się do kręcenia, bo z tego co wiem to nie za bardzo, bo to budżetówki :stuck_out_tongue:

Gdzież znalazłem że tak się zgłasza Foxconn G31MX-K, ale ile w tym prawdy - nie wiem. Ale jak tak, to ze zdjęć wynika, że za mocnej sekcji zasilania to to nie posiada i pewni będzie się grzać jak diabli.

Do kręcenia tylko chipset P35 lub P45 się nadawał, z tego co pamiętam :wink:

Nie chce kombinować z podkręcaniem bo procesor jeszcze wyrabia. to karta graficzna jest do bani więć chciałbym go jakoś zmodyfikować tak żeby jeszcze można było z rok czy dwa pograć na tym. tylu speców i nikt nie doradzi? co sami byście dokupili do tego sprzętu jakbyście taki mieli?

Niestety komputer prawdopodobnie był kupowany w jakimś markecie w którym Pan w ładnej koszuli i z miłym głosem naciągnął laika na ładnie wyglądający komp i ładnie prezentujące się liczby. Ja odkupiłem go po okazyjnej cenie i tylko dlatego go wziąłem bo w innym wypadku bym wolał zainwestować w składaka z lepszym prockiem i kartą pokroju ATI Radeon 6850 z perspektywami. No ale niestey muszę zrobić coś z tym co mam.

Co to ma do tematu?

Jak kupisz mocniejszą grafikę pod syfiasty zasilacz to twoje koszty podwoją się jak nie potroją. Być może pozbędziesz się kilku komponentów z komputera.

Dodane 09.07.2012 (Pn) 16:02

To go sprzedaj? Najlepsze wyjście. Jak nie to Masz do wyboru 6770, lub słabszą ale również dobrą HD 4850.

boshi:

To zdanie było kierowane do posta, który prawdopodobnie został usunięty.

Ok dwie karty i która byś z nich wybrał na moim miejscu 6770 czy HD 4850?

Na razie procesor daje radę a karta nie. Chcę żeby dokupić kartę żeby jeszcze jakieś nowe gry pociągnął na tej konfiguracji nowej ale ta karta nie może być za mocna bo po co ładować kasę w lepszą kartę graficzną jak procesor ją będzie ograniczał?

Więc która znich?