Rozbudowa pamięci RAM. Jaką wybrać? Potrzebna pomoc

Chce dołozyć pamięci RAM do mojego komputera (obecnie mam 256 DDR) ale nie bardzo się na tym znam i dlatego proszę o pomoc.

Chciałbym dołożyć 256 lub 512 MB. Jakie parametry powinna mieć pamięć żeby dobrze współdziałała z tą starą i żeby pasowała do płyty głównej (moja płyta główna: Soltek SL-75 DRV5-C). Poniżej zamieściłem screeny z programu CPU-Z do sprawdzania typu i parametrów pamięci. Mogą być linki do aukcji. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

a460c05d0b174787.jpg4d6ff23292a2e2d3.jpg

43df96cd1ca14295.jpgf0f29c71f7002a43.jpg

Jakość pamięci zalerzy od tego ile masz pieniędzy na nią polecam PDP Patriot. Geil, KingMax, Twinmos, GoodRam, o 2, 2,5 CL na tą płyte 333 MHz to by było najlepiej ale masz 133 mhz więc ta nowsza nawet ja by miała 333 zwolni do tej prętkosci 133mhz więc jak chcesz kupić nową i zachpwać tamta to kup taką co działa na 133MHz, i lepiej kup odrazu 512 MB im mniej kości tym lepiej, bo jak kupisz 256 i poczujesz że masz jeszcze za mało to pózniej trudno o miejsce.

:shock: a możesz wolniej? Dobrze że chociaż przecinki stawiasz.

Kup 512 MB DDR najtańszej 333 bądź 400 ona i tak zwolni do 266.

A może sprzedać tą co mam i kupić 512?? Wtedy jak kupie pamięć z predkością 333MHz (to jest chba max prędkość jaką wyciśnie moja płyta głowna) to nie będzie spadać do 133 MHz???

P.S. Ile jest warta ta moja pamięć??

Sorry póżno jest :smiley:

Lepiej kupić z tańszych PDP i no-name nie ma sensu.

Nawet lepiej ją sprzedać i zakupić coś pożądnego, za nią to z 30 - 50zł.

Witam Was, czy dla laika ktoś mógłby przesłać instrukcję jak dobrać właściwie pamięć? To co wyjęto z komputera jako uszkodzone nosi symbol PSD34G1066K.

https://www.google.pl/search?q=PSD34G1066K&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=_5ayWMW7F6bi8AeDp5iYBQ

Wygląda to na 2 x 2 GB?

Czy jeden moduł uszkodzony, czy oba?

Jeden.

Komputer stacjonarny?

Tak komputer stacjonarny.

Chyba takowe nie do zdobycia.

Weź ten moduł i w swojej miejscowości poszukaj w serwisach? może coś mają z zapasów.

Lub trzeba z Allegro kupić innego producenta, a to nie zawsze chce razem pracować.

Zapytam w takim razie w serwisach. Jestem Ci bardzo wdzięczna za pomoc. Miłego dnia. Dziękuję.

Ewentualnie tą - ale najpierw serwisy.

http://allegro.pl/nowa-pamiec-kingston-ddr3-2gb-pc-8500-okazja-i6390822233.html

Dzięki. Dzięki. Dzięki.