Rozbudowa PC od DELL

Witam,

od jakiegoś czasu zalega mi komputer dell optiplex 3020 którego postanowiłem przystosować do gier
płyta w PC jest na socket 1150 więc zmieniłem procesor z i3-4150 na i5-4590 oraz kartę graficzną z hd 5450 na gtx 1050 ti (zasilanego tylko z PCI-e) .

Problem w tym że każda gra działa zauważalnie w zwolnionym tempie a CPU skacze często do 100% zużycia.

Płyta główna w tym komputerze jest zasilana zamiast 24 pinowym to 8 pinowym kablem oraz 4 pin ATX12V a sam zasilacz ma 290W

Sam już nie wiem co może być powodem takiego zachwiania w grach przed wymianą czegokolwiek wolałbym zaczerpnąć opinii innych, za słaby zasilacz ,CPU a może płyta od della się nie nadaje?

Opisz proszę jakie gry na jakich ustawieniach i rozdzielczości.

Wiedźmin 3 - średnie/wysokie
Shadow of the Tomb Raider - wysokie
GTA 5 - wysokie
Wszystko na Full HD

Procek nie wyrabia. Zmniejsz detale, bo nic innego raczej nie zrobisz.

Powiedz jeszcze:

  • kupiłeś procesor, czy procesor z radiatorem dostosowanym? Ten na płycie był do chłodniejszej nieco i 3, a w leasingowcach możesz nie móc wymienić…
  • ile ram
  • jaki dysk

Teoretycznie zagrać powinieneś we wszystko, ale stare, 4 rdzeniowe, i5 kończą się już… i trzeba ciąć detale np.

Kupiłem sam procesor ale temperatury na oryginalnym chłodzeniu są w porządku na CPU ok. 45 stopni

Ram 2x 4GB
Dysk SSD 128gb + HDD 1TB

Jest może coś opłacalnego z 4gen opłacalnego do tego zestawu ?

Wklej zdjęcie/model płyty, i7 na radiatorze i3 nie pójdzie.

To jest ta płyta

Zmniejsz detale, jak chcesz rozbudować to trzeba zmienić grafike, procesor i dołożyć RAM, a to bez najmniejszego sensu. Zbieraj kasę na nowy sprzęt, a póki co wszystkie wymagające detale typu cienie i odbicia trzeba dać w dół.
Obecny zestaw to przyzwoity low-mid end i szkoda tu coś sztukować.

Masz rację już nic nie będę kombinować bez sensu, nic do tego lepszego nie włoży a nawet jak by to cena za i7 4 gen to przesada bo za te cenę można spokojnie i5 9 gen kupić dodatkowo słaby zasilacz i płyta główna która na oc nie pozwala.

Komputer składałem z nudów korzystam z innego ale na pewno ktoś jeszcze z niego pożytek będzie miał :laughing:

Dziękuję za pomoc.