Rozbudowa PC złożonego w 2016 roku

Cześć, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad rozbudową mojego kilkuletniego już PCta. Pytanie do Was, co uważacie że najlepiej byłoby wymienić w obecnym zestawie:
Płyta: MSI H110M PRO-D
Procek: I5-6500
Karta graficzna: Nvidia GTX 970
RAM: DDR4-2133 8GB Goodram albo Crucial(sam już nie pamiętam co tam siedzi, według cpu-z to manuf. Micron Technology)
Dysk twardy: Crucial BX100 250gb SSD
Budżet na upgrade’y koło 1000zł
Liczę na Waszą pomoc i za każdą z góry dziękuję :smiley:

Procek najmniej na I3-10100F, a jak pozwoli budżet to i I5-10000F. Płyta rzecz jasna do wymiany, RAM możesz wymienić na 16 GB lub rozbudowac o taki sam do 16.

Dysk możesz kupić większy, ale karta zostaje, bo nic lepszego nie kupisz obecnie, chyba tylko za 2-3 tysiące.

No i uprzedzając pytanie: „ale ja nie chce zmieniać płyty, a tylko procek, nie można taniej więc?”, to odpowie: nie można. :wink: Obecna I3-10/11000 jest równa Twojej I7, a kosztuje 400 zł, więc sens „używki” jest marny. :wink:

Oczywiście cudów nie oczekuj, ale więcej RAM i lepszy procek da te kilkanaście procent w grach.

1 polubienie

Sprzedać procek, płytę i RAM za 400. Kupić i5-10400F + płyta B560 + 16GB RAM 3200MHz

1 polubienie

Dzięki za odpowiedzi, znalazłem w necie taką płytkę:

Brać i5-10400f + RAM czy solo i5-11400f? Jest duża różnica między tymi procesorami?

Pewnie dokupię większy dysk SSD ale to już po następnej wypłacie więc jeśli macie jakąś propozycję dysku do ±300zł to bardzo proszę o podpowiedź :smiley:

Co powiecie o tej płycie?

Zmiana RAM da o wiele więcej niż wyższa seria procka, wg mnie nie warto 11400 Intel Core i5-11400F Review, Forget Ryzen for Budget Gaming - YouTube

Czyli wychodzi na to, że:
Taka płyta główna(chyba najtańsze b560 jakie znalazłem na ten moment)

  • i5-10400f + RAM 3200Mhz, który powyższa płyta „obsługuje” będzie najrozsądniejszym wyborem prawda?

Tak, procek jest odpowiednio mocny, i jest dosć dobrze wyceniany, spokojnie go sparujesz z jakąś 3060. Jak spadną ceny. :wink:

Ja bym tylko RAM kupił i ew. jakiś dysk, jak jest potrzebny.

Karty graficzne drogie. Procesory są na zakręcie i wchodzi DDR5 (a ddr5 jest fajny). Nie warto inwestować w obecne rozwiązania, chyba że są jakieś superważne powody.

Ale super te DDR5 DDR4 Vs DDR5 for Gaming (i5-12600K) - YouTube

Daj spokój, jak zabraknie kart, to DDR5 do integry pewnie będzie must have. :wink:

Przecież ma GTX970, którego integry za 10 lat może dogonią

Gejmin-srejming… Korekcja błędów! ECC w wersjach konsumenckich. Jak dla mnie to jest coś, co może podnieść stabilność i komfort użytkowania.
Obecnie jednak za wcześnie na inwestycje, bo takie rozwiązania są powyżej budżetu.