Rozbudowa RAM

Witam. Mam obecnie Samsunga 1x8GB 2400MHz i chciałbym rozbudować przez dokupienie 2-go modułu - prawdopodobnie „używki” . Z tego co wiem mogą pojawić się problemy z kompatybilnością produktów różnych producentów. Czy jest jakaś stronka (np: nerdów :smiley: ) z jakimś spisem kompatybilnych modułów?

  1. Gdybym kupił moduł z wyższym zegarem i opóźnieniami - gdyby wszystko (inne) było OK - to system obniży zegar do 2400 ale czy obniży też opóźnienie?

Z dokładaniem pamięci jest tak, że czasami wsadzi się dokładnie taki sam moduł, a jednak coś nie działa, sypie błędy itp. a tym bardziej mogą się pojawić problemy gdy drugi jest inny. Najlepszy sposób to zmontowanie dwóch sparowanych, w przypadku gdy dokładasz jakiś inny, to trzeba sobie zapewnić możliwość zwrotu.

No i działa, to nie znaczy, że się system odpala, tylko trzeba przelecieć memtest em ze dwa razy, bo potem może być niespodzianka.
Oczywiście bywa tak, że wsadzasz czasami byle co i w danym modelu śmiga.

Sprzedaj swój i kup 2x8 z 3200, 3600 przyszłościowo.
Jaki problem?.
Dokładanie pamięci to zawsze jest loteria…
A tak masz spokój i dual i działa.

O ile procek obsłuży. :wink:

Ja zmieniam co 6-max 12 miesięcy. / procek, czasami płytę/ dokładam kilka zł i zawsze na topie.
Na takim średnim, bo rakiety nie potrzebuję.
Teraz mam już 9 miesięcy procesor, ale zawirowania cenowe.
Ale spokojnie na tym starym i5-9400 jeszcze pojadę do stycznia. Potem i9-9900, A potem zmiana podstawki,
I szybszy RAM dlatego przyszłościowo zawsze powinno się kupować.