Rozbudowa starego kompa/kupno nowego

Witam, ostatnio naszła mnie myśl, że może warto byłoby dostosować aktualnego kompa do bardziej współczesnych czasów. Tamten był kupowany jakieś 3 lata temu i już wtedy nie był żadnym cudem techniki, taki średniak ligowy.Jego parametry to:

płyta główna: Abit KN9

procek: Athlon x2 2100 MHz

pamięć RAM: 3 GB kingstona 800 MHz DDR2

karta grafiki: Gigabyte Radeon x1950 pro 256 MB 256 bit

Zasilacz: Amacrox Warrior AX 450 400 W.

dysk, napędy itd. są w tej chwili nieistotne.

Nie jest to sprzęt na tyle stary, że wszystko nadaje się do wymiany i na tyle nowy, żeby nie nachodziły takie wątpliwości. Ogólnie to nie jest szrot, ale doszedł monitor 24 calowy i karta grafiki w większości nowych gierek zwyczajnie wysiada (nie mam na myśli najnowszych hitów, ale już takie typu Fallout 3/Stalker sprawiały problemy). Biorąc taką z 256 MB nie planowałem zmiany na większy. Załóżmy, że miałbym na to z 1500 zł i zastanawiam się, co wymienić i czy ma to w ogóle sens.

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Za 1500zl~ to ja złozyłem pc z Athlonem x2 245 2gb ram ktore mozesz przelozyc se swojego, jakas plyte glowna na am3 i radeon hd5770 albo cos lepszego. I odpalisz wszystkie nowe gry : P

Ile masz kasy?

“Załóżmy, że miałbym na to z 1500 zł i zastanawiam się, co wymienić i czy ma to w ogóle sens.”

~1500