Rozbudowa starego kompa - pomoc w dobraniu sprzętu

Mam kompa: P IV 2Ghz, Ge Force Mx 440 64 mb, płyta główna MS9107C+(USB), dysk 60GB, 768mb DDR, napęd Combo CD/DVD, zasilacz Modecom - Feel 400W. Chciałbym go rozbudować tzn. dysk, napęd, i pamięć chciałbym na razie zostawić, Zamierzam kupić nową płytę główną, proca,zasilacz i jakąś kartę graficzną. Mam do dyspozycji 1 tys zł

Halo?? Jest tam kto? Jakoś na inne tematy odpowiadacie a na mój nie chcecie??:slight_smile:

Kolego na tym forum nikt nie siedzi 24/24h :!: Gdzie ci się tak strasznie śpieszy :?:

Takiego komputera nie opłaca się rozbudowywać, ponieważ jest już mocno przestarzały i nawet po zakupie nowej płyty głównej, procesora i jednocześnie pozostawieniu części obecnych podzespołów będzie on nadal mało wydajny. Polecałbym w takim razie trochę dołożyć i kupić całkowicie nową (i wydajniejszą) platformę. Nawet najtańsze komputery do 1000zł często są wydajniejsze np. od takich jaki ty masz.

Jeśli jednak zdecydujesz się na rozbudowę obecnego sprzętu to pamiętaj, że w przyszłości niewiele będzie się dało w nim zmienić.

No ale jeśli wymienię płytę główną to przecież najnowsze podzespoły mi będą chodziły… mi nie chodzi o to żeby mieć super wydajny komputer do gier… zamierzam sobie kupić za jakiś czas wydajnego laptopa a PC chce troszke rozbudować by praca w domu była przyjemniejsza i nie wymagam żeby chodził mi Crysis na full detalach

P.S. Prosiłbym o linki z allegro albo z innych sklepów do poszczególnych części

Trochę dołóż i kup:

1155zł

Płyta główna…Gigabyte GA-P31-DS3L…200zł

Procesor…Intel Dual Core E2160 BOX…200zł

Pamięc RAM…Patriot EP LLK 2x1GB 800MHz CL4…150zł

Karta graficzna…GeForce 8600GT 256MB DDR3…250zł (albo sprzedaj kompa co masz teraz i dołóż do 8800GS/9600GT)

Dysk twardy…WD 250Gb 16mb cache…165zł

Zasilacz…Modecom MC400W…120zł

DVD…Pioneer DVR-215 SATA…100zł

Obudowa…CoolerMaster Elite 330…120zł

Ciekawy zestaw, a czy ta moja stara obudowa by nie pasowała??/ Kiedyś jak kupowałem ramy to gościu mi powiedział w sklepie że mi zamieni na kości DDR2 które będą miały taką samą cenę jaka zapłaciłem za DDR

Obudowa ATX będzie pasować.

A jak rozpoznac czy moja to ATX??

Jak Twoja płyta wygląda tak:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=344000663

To musisz mieć minimum obudowę ATX.

Typowa ATX:

http://zenfist.pl/enermax-vostok-eca3120bs-p-1869.html

Czyli moja to chyba ATX… tyle ze ja mam USB z tylu…

No to odejmij 120zł o dołóż na Galaxy 8800GT 512mb CoolerMaster heatpipe.

To nie robi różnicy możesz mieć i z boku, w budzie jest płyta w formacie ATX to buda musi być ATX.