Rozbudowa starego sprzętu

Witam. Rozważam nad rozbudową mojego komputera. Mój komp:

AMD Sempron 3200+ 1,86Ghz jeden rdzeń

2Gb RAM Elixir 667Mhz DDR2

ATI Radeon HD3650 512 MB PCi-E

Dysk SATA II 80 GB

Płyta główna MSI K9VGM-V

Nagrywarka DVD R DL

Chciałbym go rozbudować, ponieważ nie da grać się np. w FIFĘ 13, a spełnia wymagania (poza prockiem :smiley: ). Czy opłaci mi się to?

PS System Windows XP Home 32bit

Nie opłaci się. To jak reanimacja zmarłego.

choćbyś wsadził co najlepsze w ten socket, to dalej będzie to tylko próba reanimacji truchła, która nic nie da.

Twoja karta graficzna jest na granicy, nie patrz na ilość pamięci a na możliwości technologiczne karty graficznej.

Na moje - zamiast ładować niepotrzebnie w ten komputer pieniądze, nazbieraj na nowy. Na prawdę, bardziej Ci się to opłaci, bo tutaj masz 3/4 do wymiany jak nie całość…

Wygląda na komputer ponad 5-letni - nie warto go modernizować.

Pomyśl ewentualnie nad wymianą płyty głównej + procesora + pamięci RAM, bo reszta Ci zadziała w nowym zestawie, a potem wymień resztę (większy dysk + grafika). No i pamiętaj o zasilaczu, żeby mógł to pociągnąć.

używany możesz kupić:

procek minimum E6300 50zł max

płyta lga 775 około 75zł

ram 2gb 50zł

dysk i budę masz.

zasilacz nowy np: Aerocool 450W od 140zł

grafika w zależności od zasilacza, pewnie od 100 do 300zł coś by się znalazło sensownego

Wymieniłbym twój procesor na dwurdzeniowy w granicach 3GHz z edycji Black Edition. Zanim kupisz, to zapoznaj się z instrukcją obsługi płyty głównej http://pl.msi.com/product/mb/K9VGM-V.ht … CPUSupport. Możliwe, że sprzęt obsłuży co najwyżej Athlona 64 bit 1660LE na AM2, który pobiera 45 Wat czyli Athlon 64 (LE-1660)ADH1660IAA4DP 45W rdzeń Lima 2800MHz szyna 1000MHz L2 512KB wersja G2 P2.50. Koszt to od 70 zł bo ten procesor jest rzadkością na rynku. Posiadam go

Postanowiłem. Zbieram na nowy. Może uda mi się uzbierać na jakąś “rakietę”. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Cześć,

powiedz może lepiej jaki teraz masz zasilacz? Bo być może lepiej będzie stopniowo wymieniać sprzęt poczynając od zasilacza.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Jednak nie będę wymieniał mojego sprzętu, tylko zbieram na nowy. Dzięki za zainteresowanie. Do zamknięcia.