Rozbudowane foldery na panelu bocznym

Arch linux instalacja przebiegła bez większego problemu.

jak dodawać foldery do panelu bocznego.

(takimi jak np. dokumenty, obrazy, publiczny, pobieranie, muzyka, wideo i szablony).

oto screen

Przeciągasz ikonę katalogu z okna dolphina (prawa strona) na panel boczny.

bo to czysty arch linux
Chciałem je zrobić za pomocą komendy

Zerknij do pliku .config/gtk-3.0/bookmarks

o/

W tym pliku są zakładki Nautilusa, a autorowi chodziło o zakładki Dolphina.

Zawracanie kijem Wisły!
Jaki cel ma używanie na siłę terminala do czynności którą łatwo i szybko wykonamy za pomocą myszy? Pomijam fakt że powinieneś o tym napisać zaraz na początku.

Ps.: Na załączonym rysunku przedstawiłeś dwa różne okna programu Dolphin. Czemu to ma służyć.
Opisuj szczegółowo problem, a nie zadawaj zagadek.

A u mnie działa :slight_smile:

Ja chcę Arch Linux, bo jest prosty i przejrzysty. … Do tego “czysty” Arch Linux. Manjaro tak pobierze pełno śmieci, pozornie niepotrzebnych.
mam laptopa na którym zamierzam zainstalować Arch Linux
Laptop ma mi służyć do ogladania filmów, sluchania muzyki i serfowania po necie.
tam widzisz zdjęcie Manjaro to jest po lewej stronie, a po prawej stronie Arch Linux.
co tam widzisz teraz zdjecie Arch linux można i warto dodać zakładki folderów Dokumenty, Pobrane, Obrazy, Wideo, Muzyka spróbowałem zamontować w folderze w katalogu domowym. Jak dodać do folderu na pasku bocznym Dane i Magazyn bo nie pojawiają się panele boczny. Da się dodać foldery na panel boczny ? Wystarczy w Terminalu wpisać poniższą komendę.

na przykład i tak nie działa

mkdir -p ~/Dane
mkdir -p ~/Magazyn

sudo mount /dev/sdb ~/Dane
sudo mount /dev/sdc ~/Magazyn

Muzyka, Obrazy, Pobrane, Wideo, Dokumenty - to zwykłe katalogi. Widać, że “czysty” Arch ich nie tworzy. Możesz je sobie samodzielnie utworzyć. A potem chwycić myszką i przenieść nad lewą część panelu, w ten sposób utworzysz skrót.

1 polubienie

Katalogów się nie montuje. Należy je utworzyć w katalogu domowym, a następnie poinformować system gdzie programy mają szukać poszczególnych położeń:


Z tym że jeśli dane (pliki) z jakiegoś położenia chcesz trzymać gdzie indziej niż w katalogu domowym to nie tworzymy wtedy katalogu w katalogu domowym. Należy dany katalog utworzyć w miejscu docelowym, a w katalogu domowym utworzyć do niego dowiązanie:
zrzut%20ekranu17

Na paneluu bocznym nie ma żadnego katalogu (folderu)! Są tam tylko miejsca (takie jakby skróty) do istniejących już katalogów.
Chcąc dodać powyższe katalogi należy tak operować dolphinem by te katalogi pojawiły się głównym oknie programu i wtedy dopiero dodać je do panelu przeciągając lub można jeszcze inaczej tzn. Klikając na danym katalogu i wybierając pozycję: Dodaj do miejsc

To tak nie działa!
Nie zamierzasz chyba za każdym razem wpisywać hasło root-a żeby uzyskać dostęp do Wideo!
Musisz tak ustawić w systemie by te dyski były automatycznie montowane wraz z uruchomieniem systemu.
I teraz przykładowo jakbyś chciał trzymać Wideo na : /dev/sdc to w znajdującym się tam katalogu: Magazyn tworzysz katalog: Wideo > nadajesz mu odpowiednie uprawnienia, tzn. żebyś z poziomu swojego konta mógł w tym katalogu czytać i zapisywać, a następnie tworzysz dowiązanie do tego katalogu: Wideo w swoim katalogu domowym.

1 polubienie

https://wiki.archlinux.org/index.php/XDG_user_directories

Wszystkie polecenia w terminalu jako root czyli przed każdym poleceniem Su
Wystarczy podczas instalacji Arch Linux po wpisaniu polecenia : pacman -S xdg-user-dirs

W każdym razie mam nadzieję, że to pomoże, wielkie dzięki.