Rozbudowanie obecnego zestawu o nową kartę graficzną

(Krystian75) #1

Witajcie,

chciałbym zakupić kartę graficzną i zastanawiam się nad Asus Radeon R9 270X DC2 2GB DDR5 i teraz moje pytania.

Po pierwsze czy procesor mocno ograniczna wydajność tej karty? (zastanawiam się nad podkręceniem procesora)

Drugie pytanie, czy zasilacz jest wystarczający do tej karty i zestaw da radę?

Trzecie pytanie to ile dostałbym za swoją obecną kartę graficzną?

Oto konfiguracja mojego komputera:

1. Procesor Intel Core i3-2120 3,3GHz (BX80623I32120SR05Y) BOX

2. Płyta główna Asus P8H61-M LE/USB3 R3.0 Intel H61 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/USB3/DDR3) mATX

3. Karta graficzna Vertex3D VX6850 1GBD5-2DHX

4. Pamięć GoodRam DDR3 2x 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

5. Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus, activePFC, 2x12Vrails,2xPCI-E (BN106)

Jeżeli macie inne ciekawe pomysły, rady, chętnie wysłucham :slight_smile:

Pozdrawiam

(pocolog) #2

Karta może nie jest jakoś przesadnie duża, ale sprawdzałeś czy wciśniesz ją do obudowy skoro płyty mATX?

(Krystian75) #3

Moja obudowa to SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) więc powinna dać radę.

(Atronics) #4

karta graficzna ma 27,4 (dokładnie) długości

obudowa mieści Obudowa kompatybilna jest  z kartami graficznymi o długości do maksimum 310mm (294mm w przypadku kart z zamontowanym systemem chłodzenia wystającym poza obrys PCB karty).

tak ,poradzi sobie z jej zasileniem :slight_smile:

(Odyniec_Stary) #5

Pod ten zestaw lepiej sięgnąć po GTX 750 Ti. Lepiej współgra z i3 ze względu na sterowniki graficzne.

Zasilacz masz wystarczający pod obie karty.

(Krystian75) #6

W porównaniu obu produktów, tzn GTX 750 Ti i R9 270X Gaming to jednak lepiej wypada pod względem osiągów radeon, no chyba że się mylę?

Co do mojej starej karty, orientacyjnie wie ktoś za ile można ją sprzedać? I pytanie do procesora, czy po zakupie nowej karty nie będzie on wąski gardłem? Lepiej go podkręcić czy zostawić tak jak jest teraz?

Kolega zakopek9g podrzucił info o GeForce GTX960 2048MB 128bit GAMING 2G <-- w testach lepiej wypada niż R9 270X, także póki co wydaje się najlepszą opcją :slight_smile:

(Atronics) #7

a byłaby jeszcze lepszą  w połączeniu z procesorem i5.

(Krystian75) #8

Domyślam się, niestety póki co zakup i5 odpada, także stąd moje pytania na temat ograniczania karty procesorem? Czy warto kupić GTX960 + podkręcenie i3 czy może jednak radeona który oprócz tego że mniej kosztuje to może również nie będzie potrzebował i5 do wydajnej pracy?

(djosdanielos) #9

Co do procesora to wiadomo że na tym i3 nie będziesz miał tyle klatek na sekundę w grach jak na i5, ale też nie będzie tragedii, procesor na tyle wydajny że uciągnie każdą grę w minimum tych 30 FPS, a lepsza karta pozwoli ustawić większą rozdzielczość w grach i detale.

W następnej kolejności możesz zmienić procesor.

R9 270X od Asusa jak i R9 280X i 290 mają sporo negatywnych opinii, że pamięci się przegrzewają, że artefakty w grach, że słaba wydajność w niektórych grach,  i często idą na gwarancję ogólnie te nowe radki są problematyczne, i istnieje ryzyko że możesz też na taki egzemplarz trafić, a sklepy nie chcą przyjmować zwrotów tylko odsyłają na gwarancję i potem miesiąc czekasz. Jeśli już zdecydujesz się na R9 270X to jeszcze tego samego dnia ją dobrze przetestuj we wszystkich grach w jakie grasz i w razie jakichkolwiek problemów odsyłaj od razu z powrotem, będzie większa szansa że zwróci ci sklep kasę.

Jeśli miałbym wybierać GTX960 czy R9 270X to jednak GTX jest dla mnie pewniejszym produktem.