Rozbudowanie obecnego zestawu o nową kartę graficzną

Witajcie,

 

chciałbym zakupić kartę graficzną i zastanawiam się nad Asus Radeon R9 270X DC2 2GB DDR5 i teraz moje pytania.

Po pierwsze czy procesor mocno ograniczna wydajność tej karty? (zastanawiam się nad podkręceniem procesora)

Drugie pytanie, czy zasilacz jest wystarczający do tej karty i zestaw da radę?

Trzecie pytanie to ile dostałbym za swoją obecną kartę graficzną?

 

Oto konfiguracja mojego komputera:

  1. Procesor Intel Core i3-2120 3,3GHz (BX80623I32120SR05Y) BOX

  2. Płyta główna Asus P8H61-M LE/USB3 R3.0 Intel H61 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/USB3/DDR3) mATX

  3. Karta graficzna Vertex3D VX6850 1GBD5-2DHX

  4. Pamięć GoodRam DDR3 2x 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

  5. Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus, activePFC, 2x12Vrails,2xPCI-E (BN106)

 

Jeżeli macie inne ciekawe pomysły, rady, chętnie wysłucham :slight_smile:

Pozdrawiam

 

Karta może nie jest jakoś przesadnie duża, ale sprawdzałeś czy wciśniesz ją do obudowy skoro płyty mATX?

Moja obudowa to SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) więc powinna dać radę.

karta graficzna ma 27,4 (dokładnie) długości

obudowa mieści Obudowa kompatybilna jest  z kartami graficznymi o długości do maksimum 310mm (294mm w przypadku kart z zamontowanym systemem chłodzenia wystającym poza obrys PCB karty).

 

tak ,poradzi sobie z jej zasileniem :slight_smile:

Pod ten zestaw lepiej sięgnąć po GTX 750 Ti. Lepiej współgra z i3 ze względu na sterowniki graficzne.

 

Zasilacz masz wystarczający pod obie karty.

W porównaniu obu produktów, tzn GTX 750 Ti i R9 270X Gaming to jednak lepiej wypada pod względem osiągów radeon, no chyba że się mylę?

Co do mojej starej karty, orientacyjnie wie ktoś za ile można ją sprzedać? I pytanie do procesora, czy po zakupie nowej karty nie będzie on wąski gardłem? Lepiej go podkręcić czy zostawić tak jak jest teraz?

 

Kolega zakopek9g podrzucił info o GeForce GTX960 2048MB 128bit GAMING 2G <-- w testach lepiej wypada niż R9 270X, także póki co wydaje się najlepszą opcją :slight_smile:

a byłaby jeszcze lepszą  w połączeniu z procesorem i5.

Domyślam się, niestety póki co zakup i5 odpada, także stąd moje pytania na temat ograniczania karty procesorem? Czy warto kupić GTX960 + podkręcenie i3 czy może jednak radeona który oprócz tego że mniej kosztuje to może również nie będzie potrzebował i5 do wydajnej pracy?

Co do procesora to wiadomo że na tym i3 nie będziesz miał tyle klatek na sekundę w grach jak na i5, ale też nie będzie tragedii, procesor na tyle wydajny że uciągnie każdą grę w minimum tych 30 FPS, a lepsza karta pozwoli ustawić większą rozdzielczość w grach i detale.

W następnej kolejności możesz zmienić procesor.

R9 270X od Asusa jak i R9 280X i 290 mają sporo negatywnych opinii, że pamięci się przegrzewają, że artefakty w grach, że słaba wydajność w niektórych grach,  i często idą na gwarancję ogólnie te nowe radki są problematyczne, i istnieje ryzyko że możesz też na taki egzemplarz trafić, a sklepy nie chcą przyjmować zwrotów tylko odsyłają na gwarancję i potem miesiąc czekasz. Jeśli już zdecydujesz się na R9 270X to jeszcze tego samego dnia ją dobrze przetestuj we wszystkich grach w jakie grasz i w razie jakichkolwiek problemów odsyłaj od razu z powrotem, będzie większa szansa że zwróci ci sklep kasę.

Jeśli miałbym wybierać GTX960 czy R9 270X to jednak GTX jest dla mnie pewniejszym produktem.