Rozbudowanie ram 2x8 plus 2x16

Witam. Czy mogę rozszerzyć pamięć Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) do jeszcze dwóch kości z tym że 2x16, czyli w sumie 48 GB? Płyta główna to ASRock B450M Pro4, procesor AMD Ryzen 5 3600. Jeżeli tak to w jakiej kolejności mają być ułożone w gniazdach?

Tak sama pojemność ma być w teorii na przemian. BTW. robisz jakieś maszyny wirtualne że, aż tyle potrzebujesz? Bo do grania to jeszcze długo się tyle nie przyda :slight_smile:

Illustrator Adobe, mam projekt przy którym zaczyna mi się przycinanie. Przy czym wg menadżera zadań zużycie ram sięga 60%.

Przycinanie i swap ostro to dopiero za 20-30%. Już bym prędzej obstawił, że program masz na HDD i po kliknięciu jakichś filtrów masz scinki związane z doczytywaniem. Ewentualnie masz wstawioną GT 710 do wyświetlania pulpitu, a Adobe chce na niej cos liczyć. :wink:

Bank na RAM niewykorzystany, to RAM zmarnowany :wink:

dysk ssd, karta Sapphire Radeon RX 570, ustawiłem stronnicowanie na inną partycję, kontrolowane przez system i illustrator wjeżdża na 8,5 GB i widać lekką poprawę a wykorzystanie ram-u to ponad 80%