Rozciąganie obrazu w grach, NVIDIA

(Michalm7378) #1

To mój pierwszy post, więc przepraszam za brak fachowości. Mam taki problem: posiadam laptopa Lenovo Y550 z Windowsem 7 oraz grafiką Nvidia GT 130M. Zainstalowałem sobie ostatnio grę Heroes of Might and Magic III i mam ucięte boki na ekranie. Nie wiem skąd się to bierze, ale np w grze Fifa 11 miałem identyczną sytuację. Jednak po zmianie w ustawieniach gry na rozdzielczość 1366x768 (posiadam ekran panoramiczny) obraz był wreszcie normalny. Jak wiecie w Heroes III nie można ustawiać grafiki więc jestem w kropce... Czytałem różne fora, ale tam są porady dla osób które posiadają grafikę od ATI i w programie Catalyst mogą dokonywać zmian w centrowaniu obrazu. Ja posiadam Nvidię i nie mam pojęcia jak rozciągnąć ten obraz. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam

(Xeon Bloomfield) #2

Tutaj chodzi o to, że ekran jest panoramiczny, a gra jest dosyć stara i nie obsługuje takich rozdzielczości.

Ekran sam "centruje" obraz, aby nie był rozciągnięty na boki, tylko w prawidłowych proporcjach. Dzieje się tak nie tylko w laptopach, ale również w normalnych monitorach panoramiczny.

Grafika tutaj nie ma nic do dodania, po prostu przetwarza obraz. Przyczyną tego problemu jest sama matryca twojego laptopa.

(Michalm7378) #3

Hmm...ale dziwne jest to, że mój znajomy, posiada laptopa z matrycą 16" i rozdzielczością 1366x768, czyli taką jaką ja mam, i Heroes działa mu bez problemu na pełnym ekranie. Wydawało mi się, że to może kwestia grafiki, on ma ATI i myślałem, że to też ma wpływ. Nie rozumiem takiej sytuacji, że jemu działa na normalnym ekranie a u mnie ucięło boki ;/

(Xeon Bloomfield) #4

To funkcja konkretnego modelu laptopa, matrycy lub monitora. Niektóre to mają, a niektóre nie.

Karta graficzna nie ma w tej sprawie nic wspólnego, ponieważ ona generuje obraz, a nie go wyświetla.

(Michalm7378) #5

Czyli mam pecha krótko mówiąc ;] rozumiem, że w żaden sposób nie da się rozwiązać tego problemu?

(baton1) #6

Wejdź w panel sterowania Nvidia i tam możesz ustawić skalowania o stałych proporcjach. Może pomóc w tym przypadku.

(Michalm7378) #7

Super, pomogło! Dzięki bardzo za pomoc : )