Rozciągnięcie obrazka, zatrzymanie pokazu slajdów i wygląd

Witam mam 3 sprawy do mojej strony http://muonlinechronology.eu/

Po 1 chciałem w pracach końcowych rozciągnąć obrazek tła na 100% ale coś nie wyszło, nie mogę znaleźć dobrego kodu.

po 2 kolega zasugerował opcje zatrzymania pokazu slajdów na ostatniej stronie,

a). czy to możliwe przy tej bibliotece //http://www.dabble.pl/news/56,pokaz-slajdow-na-twojej-stronie-www

b). czy to nie jest sprzeczne z przeznaczeniem pokazu slajdów, wszak to nie prezentacja w szkole gdzie każdy się nie zdąży na oglądać a tu proces się powtarza.

po 3 czy design etc są dobre czy jeszcze bym musiał coś poprawić.

Co do pierwszego, dodaj do css’a, dla body background-size: 100% auto; (będzie rozciągało obrazek do szerokości okna przeglądarki), a jeśli chcesz, by tło było statyczne, dopisz dodatkowo background-attachment: fixed;.

Jeśli chodzi o drugą sprawę, jeżeli masz zamiar zaimplementować to, co pokazano na podanej stronie, to moim zdaniem nie ma co kombinować ze stopem w tym wypadku. Po pierwsze nie ma tam nawigacji do ręcznego przeglądania fotek, więc zatrzymanie tasowania zablokuje możliwość podglądu wybranego/upatrzonego zdjęcia (jak pewnie zauważyłeś, można klikać w przykładowe foty…), a po drugie zatrzymywanie “slajdów” wykorzystuje się do innego rodzaju pokazu slajdów (np. przy “pełnoekranowych”, gdzie ma się opcje kontroli nad wyświetlaniem… przykład).

Na temat trzeciego punktu nie będę się wypowiadał :slight_smile:

No i tu właśnie mam ten problem. Jak dam w okolice licznika w php to przy daniu strony na nowa kartę przeglądarki automatycznie mi ją zapisuje to samo jak odświeżam klawiszem i przyciskiem.

Pod głową mam ciało gdzie mam definiowane tło, kolor textu, zabezpieczenia, potem licznik w php, i skrypty zabezpieczające, tekst ciągle muszę pobierać z serwera bo po daniu mi zapisuje zamiast pokazywać zawartość.

A co do pokazu nawet ten przykład jest ciekawy http://www.tn3gallery.com/examples/tn3_eris_bullets/ tylko ,że poza kodem potrzebuje bibliotek…

Nie rozumiem w czym problem. Do Twojej strony ładowany jest plik “style.css” o poniższej zawartości (najprawdopodobniej siedzi w głównym katalogu na serwerze, w tej samej lokacji co “index.php”, czy tam html, z której strona startuje):

body {

    margin: 0 auto;

    text-align: center;

}

h2 {

    color: #0000FF;

}

.liczba {

    color: #0000FF;

    font-family: Georgia,Arial;

    font-size: 28px;

    font-weight: bold;

}

Teraz żeby tło rozciągnąć i dodatkowo zablokować jego przesuwanie przy scroll’owaniu strony (jeśli będzie dłuższa), dopisujesz podane w poprzednim poście rzeczy do “body”, przez co zawartość pliku css zmieni się na:

body {

    margin: 0 auto;

    text-align: center;

    background-size: 100% auto;

    background-attachment: fixed;

}

h2 {

    color: #0000FF;

}

.liczba {

    color: #0000FF;

    font-family: Georgia,Arial;

    font-size: 28px;

    font-weight: bold;

}

Podany przez Ciebie przykład też potrzebuje bibliotek (tasowane fotki), jak każdy bajer wykorzystujący js/jq :wink:

Choć da się zrobić prosty slider zdjęć przy pomocy samego css’a i html…

Mój błąd dopisywałem to do pliku index.php.

Zatem funkcja zapisz plik jako to taki standardowy błąd gdy na siłę coś wpychamy.

//chyba ,że wina leży po stronie kompa co nie tłumaczy php w kedzie bo ładuje stronę na neta i mi nie odczytuje licznika a na serwerze już tak, chcę ino uniknąć rozpowszechniania kodu.

//potwierdzone php wariuje bez kompilatora na serwerze pliki są stabilne

//pliki na serwerze zaskakują z opóźnieniem ale w końcu weszło

Ok ale ale tamte były publicznie dostępne a tutaj nie bardzo, a ja nie potrafię odczytać skryptu po tym jak go zobaczę i wpisać do notatnika.

W sumie to mi chodziło o efekt tego przejścia z tym co podałeś, opcja bullet. CO ciekawe ten mój ma opcje stopowania tylko kurde opcja on/off jest zapisana różnie to true/false, 1/0, null/X.

może poradzisz jak z tym stopowaniem mojej wersji ustawić.

Na podanym przez Ciebie przykładzie “tasowania zdjęć” można zastosować zatrzymanie animacji po najechaniu kursorem na zdjęcie (i chyba jest najbardziej właściwe dla takiego typu pokazu).

W kroku 4, gdzie jest przedstawiony przykładowy js do uruchomienia pokazu, należy dopisać wiersz pause: 1, co w efekcie da zastopowanie przejścia do kolejnej fotografii, gdy kursor znajdzie się na tej “tasowarce”, oraz wznowi przejście, jeżeli zdejmiesz kursor z danej foty.

A kod po modyfikacji wygląda tak:

A teraz js do “slideshow” z Twojej strony :slight_smile: Pierwotny js:

Po zmianach (dodane zatrzymanie animacji po najechaniu kursorem oraz możliwość przejścia do następnej foty przy pomocy kliknięcia w obrazek):

Albo zamiast wierszy z “next” i “pause” wpisz autostop: 1 , wtedy pokaz się zatrzyma (przykład z alertem):

PS. W razie czego radzę zajrzeć do źródła, ponieważ strona którą podałeś, opisuje tylko część możliwości jQuery Cycle Plugin (pod “See More Demos and Examples” jest więcej przykładów…)

a da się jakoś dodać ten efekt bullet by internauta widział ile jest fot i do jakiegoś przejść?. Dodałbym przy next update

jak coś strona przeszła aktualizację coś jeszcze od strony wizualnej odpycha?

Skrypt ze strony po przeróbce:

Dodaje do slajdów klikalną nawigację/numerowanie nad pokazem. Przykładowy css do ostylowania tej nawigacji (jeśli czegoś takiego nie dasz, nawigacja będzie kiepsko wyglądać ;)):

#nav {margin: 0 0 5px;}

#nav a {

 border: 1px solid #ccc;

 background: #c0c0c0;

 text-decoration: none;

 margin: 2px;

 padding: 2px;

}

#nav a.activeSlide {background: #fa0;}

#nav a:focus {outline: none;}

$('#s1')

.before('

') .cycle({ fx: ‘shuffle’, delay: -4000, width: 1100, height: 540, pager: ‘#nav’, next: ‘#s1’, pause: 1

Może nawet lepsze takie liczone bo 35 fot ma pokaz. ogólnie jak oceniasz stronę bez ostatniego upka z pokazem?

Pomijając użycie ramek (nie wnikam w potrzeby ich zastosowania…), to osobiście chyba tylko poszerzyłbym menu, w którym się zawija niemiłosiernie tekst i będzie znośnie :wink:

Mowa o menu z sezonami itd?

Tak, to w lewej ramce, sama ramka jest dość szeroka, a menu wąskie i zawija tekst, więc można by poszerzyć menu pod szerokość ramki, aby było czytelniej i mniej scrollowania. Ogółem trzeba byłoby dla kilku elementów zmienić parę wartości.

Podam co zmieniłem, a Ty sobie zobaczysz przy edycji jak propozycja wygląda i albo zastosujesz to co poniżej, albo jeszcze sobie zmienisz (zmiany na pliku Odnosniki.css, co zostało zmienione oznaczono “=”, co dodane “+”):

ul#menu {

    color: #000000;

    float: left;

    height: 100%;

    list-style-type: none;

    margin: 0 10px 0 0;

    padding: 0;

= width: 18em;

+ cursor: pointer;

}

ul#menu li a {

    background-color: #CC0000;

    border-bottom: 1px solid #000000;

    color: #000000;

    float: left;

= padding: 0.2em 5px;

    text-decoration: none;

= width: 18em;

}

ul#submenu li a {

    background-color: #FF0000;

    border-bottom: 1px solid #000000;

    color: #000000;

    float: left;

    font-weight: bold;

= padding: 0.2em 5px;

    text-decoration: none;

    text-shadow: 1px 1px 15px #FF0000;

= width: 18em;

}

ul#submenu {

    background-color: #86E391;

    color: #000000;

    float: left;

    list-style-type: none;

    margin: 0 10px 0 0;

    padding: 0;

= width: 18em;

}

Po za tym powinieneś zablokować zmianę rozmiarów ramek (dopisujesz noresize=“noresize” do tagu “frame” dla menu), osobiście dałbym też dla nich border=“0” (dopisany do tagów “frameset”).

Nom lepiej ale ustawiłem szerokośc na 17 by było trochę odstępu

like na stronie działa ale nie mam powiadomienia na fejsie, chyba ,że przez obciążenie zasobami nie zaskoczyło

no i kwestia tych danych analitycznych mam jakiś błąd że nie mam połączenia z kontem admina czy coś a skopiowałem ten kod do mety

https://www.lubie.to/baza/przycisk-lubi … ej-stronie

no i to głupie menu rozwijane na klika lpm warunek niech by był jedno się rozwija a przy następnym poprzednie się chowa następne się rozwija

mam stąd http://blog.tworzeniestron.edu.pl/css/m … html-css/# coś znalazłem ale całkowicie bym musiał zmienić kod i bez takiego efektu chyba

ps możliwe jest dodanie kursora z gry po wyświetleniu strony i jego zmiana przy wyborze menu?

ps2 mam mete odpowiedzialną za kodowanie pl znaków a na elektrodzie mi radzili bym użył utf-8 ale nie czyta mi wtedy pl znaków

Przy menu pionowym menu, rozwijanym również pionowo lepiej żeby rozwijanie wykonywało się po kliknięciu…

Przykład: http://jsfiddle.net/XgYc9/1/ (w razie jakby jsfiddle nie prądził, tu masz kod… zapisz jako plik html i odpal w przeglądarce)

A kodowanie samego pliku ustawiałeś na utf-8 (z lub bez bom)? Może masz go ustawionego na ansi i w tym tkwi problem.

Co do facebook’a, nie za bardzo się znam na ichnich “■■■■■ółkach”, społecznościówkę tą omijam szerokim łukiem i blokuję “całe” ustrojstwo fb (jest dla mnie jak tragiczna parodia dowcipu o Jelcynie, “gdzie nie zajrzysz, tam facebook… aż strach otwierać lodówkę” ;)).

Ale jak nie masz większych problemów z angielskim, to możesz spróbować z ichnim generatorem tego przycisku, jest tutaj (poustawiaj co tam potrzebujesz, a na koniec kliknij w “Get code”). Z tego co zrozumiałem, to aby guzik (XFBML) poprawnie działał, potrzeba jest skopiowania kodu js gdzieś w obrębie body (to samo tyczy się js sdk, co na podanej przez Ciebie stronie zostało napisane), a kod samego guzika tam, gdzie ma się wyświetlić.

Nic ci na to nie poradzę, żyjemy w czasach gdy kontakt utrzymujesz przez portale społecznościowe, jednak fejs jest normalny w porównaniu do ask.fm. Wtyczka działa co do kodowania nie wiem użyłem zwyczajnie kodu dla html po średniku dałem spacje.

Hmm a jak z resztą? menu sprawdzę jak tylko pododaje tłumaczenie do stron.

Jeżeli pliki masz w xhtml-u to masz błąd, ponieważ taki zapis jest dla html lub xhtml jako html (rodzaj można w sumie określić po deklaracji docktype, zaraz za -//W3C//DTD jest napisane “HTML”, albo “XHTML”, jak również w adresie na końcu…).

Dla xhtml zapis powinien mieć ukośnik:

A co do kodowania pliku, edytor którym grzebiesz w plikach powinien podawać tobie jakie kodowanie ma plik, np. N++ taką informację pokazuje w “belce” na dole okna, po jej prawej stronie.

Wiem ,że różnica to tylko ten ukośnik no i spacja po średniku; strony mam w html pisane beż żadnych generatorów żebym miał doctype do szkoły stosuje taki sam schemat małe znaczniki tekst i, używam keda czegoś takiego nie widziałem ale zobaczę dziś.

//nie mam czegoś takiego.

Kolego kurzel,

Trochę późno tu wchodze, ale po kliknieciu “Wejdź” (po 1. słabo widoczne, po 2. jeszcze gorzej widoczne…), przechodzi na stronę:

http://muonlinechronology.eu/poczatek.html

która nei istnieje…

Mam błąd 404 (Not Found On Server)…

Napraw szybko… :wink:

Trwają prace na serwerze i problem był w dużej literze jako nazwa strony, generalnie stronę omawiam na pw z obywatelem manieKMP, jak skończę index powrócę do starego stylu do momentu aktualiacji.

on nazwał z małej ja mam z dużej, na razie linkowanie jest po staremu i wszystko śmiga zaraz obrobię dalej index i zacznę menu.

Ale w razie czego podaj nazwę przeglądarki bo koleżanka i kolega z port/esp miał coś takiego i nie wiem czy linkowanie czy jakieś IE.

Dodane 03.11.2013 (N) 2:36

Zupdatowałem stronę, jak wygląda teraz?