Rozciągniety obraz na nowym monitorze

Witam

wczoraj zakupilam monitor LCD LG w1934S, "19, (48cm) jednak nie potrafie ustawic tak obrazu aby byl dobrze widoczny. Wszystko jest rozciągnięte, litery niewyraźne…

Proszę o pomoc jak go ustawic aby obraz byl normalny.

Spróbuj ustawić tą rozdzielczość: 1440 x 900

Cze mam identyczny monitorek, one lubią 1440x900, ustaw tyle i na bank będzie cymes :slight_smile:

najwieksza rozdzielczosc moge ustawic 1360x768 :expressionless:

za słaba grafa moim zdaniem nie pograsz, spróbuj zmniejszyć obraz w ustawieniach monitora

Poza tym, jaką masz grafę?

starsze gry mogą nie obsługiwać 1440x900…

NVIDIA GE FORSE

ok ok,

po pierwsze, herbatnik05, chcesz zmienić rozdzielczość w windowsie tak? nie pod grami?

w grach rozdzielczość może być niższa i będzie ok, rozumiem że na pulpicie masz słaby obraz?

Podaj konkretny model Ge Force niewiele nam mówi.

Znajdziemy Ci sterowniki zainstalujesz i będzie ok, pozatym na płytce z monitorem otrzymałeś sterowniki dla monitora, spróbuj je też zainstalować #-o

Ale to tylko nazwa producent i serii. Pobaw się właściwościami/ustawieniami monitora. Mój brat ma coś podobnego i GeForce 7300GT i wszystko ładnie mu chodzi.

herbatnik05 , monitory LCD mają taką właściwość, że najlepszy obraz uzyskuje się ustawiając rozdzielczość natywną monitora, czyli taką do jakiej monitor został zaprojektowany. W przypadku twojego monitora rozdzielczością natywną jest 1440X900. ustawienia każdej innej rozdzielczości powoduje znaczące pogorszenie obrazu. A dodatkowo jak ustawisz rozdzielczość o proporcjach 4:3, to obraz będzie rozciągnięty. Twój monitor przystosowany jest do rozdzielczości panoramicznych.

jeśli standardowo w windowsie nie masz możliwości wybrania rozdzielczości 1440X900, to może oznaczać, że twoja karta graficzna nie obsługuje takiej rozdzielczości. możesz jeszcze ewentualnie spróbować zainstalować najnowsze sterowniki nvidii dostępne dla twojej karty.

Podałeś, że masz kartę GeForce, to zdecydowanie za mało informacji. Może być to karta GeForce 2MX, lub 2Ti, produkowana kilkanaście lat temu :slight_smile: lub karty dzisiejsze, które też nazywają się GeForce.

nvidia ge force4 MX 440 with AGP8X

nie znam sie na tym kompletnie :expressionless:

Ściągnij te i zainstaluj, one są dla XP

http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_45.23.html