Rozciągnięty obraz w każdej rozdzielczości Gateway 2300

Witam serdeczenie :slight_smile:

Nabyłem drogą kupna monitor GATEWAY 2300 (23 cale) i jak nie trudno się domyśleć występują problemy z ustawieniem wyższej rozdzielczości.

Na razie chodzi max na 1200x800p

Ściągałem już kilka wersji sterowników do karty graficznej (NVIDIA FX 5200 128 MB) ale przy próbie przejścia na wyższą rozdzielczość 1440x900 że nie wspomnę już o HD występował jeden z problemów: ( w zależności od sterownika )

  • czarny ekran z napisem BRAK SYGNAŁU

  • kolorowe paski poziome na całym obszarze monitora

  • obraz wychodził poza obszar monitora, przysunięcie myszki do brzegu powodowało przesuwanie się pulpitu ;D

PŁYTA GŁÓWNA: MSI K8N Neo-FSR

PROCESOR: ADM 2800+

BIOS: 6.00 PG, 2004-08-26

Proszę o sugestie :slight_smile:

Z góry wielkie dzięki

TOMEK

Winom jest karta graficzna, nadaje się do wymiany z nią nie po szalejesz przy takich rozdzielczościach jeszcze posiada tylko 128MB pamięci.

z tego co czytałem na przeróżnych forach to ludziom śmiga ta karta nawet na HD…

z góry mówię że nie gram w żadne gry, więc karta jest tylko do neta i Corela.

Cały komp pójdzie do wymiany za jakiś miesiąc ale do tej pory dobrze by było pracować w godnych warunkach ekranowych chociażby na tych 1440p …

any suggestions ?

taaak? a na jakich forach? ta karta powinna pójść max 1600x1200

a tutaj powinienneś znaleźć do niej aktualne sterowniki

http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Nic nie wspominasz o sterownikach do monitora, a są one bardzo ważne: http://support.gateway.com/support/driv … type=10101

sprawa wygląda następująco:

  • na najnowszych sterownikach do karty są tylko dwie rozdzielczości 16:10 mianowicie HD oraz 1680 x 1050. Obie o dziwo działają ale obraz wychodzi poza obszar monitora i jest rozciągnięty

  • pobrałem stery do monitora, są 3 pliki: profil ICC, informator instalatora (w obu dałem ‘zainstaluj’) i plik archiwum w którym są kolejne archiwa.

  • w menedżerze urządzeń nie rozpoznaje mi tego monitora, tzn w polu Producent jest wpis: standardowy.

aktualna rozdzielczość 1024x768…

Dodane 04.07.2010 (N) 15:00

dodałem w powerStripie rozdzielczość 1440x900 (16:10), sterownik ją akceptuje, ale wyświetla mi obraz zniekształcony, tj na górze i na dole są czarne pasy, a w poziomie obraz wyjeżdża poza obszar monitora i jest płaski (w sensie ikonki są szersze niż wyższe)

Jakieś pomysły ?? :slight_smile:

Moim zdaniem nieprawidłowo zainstalowaleś sterownik monitora. Przed jego zainstalowaniem w Menedżerze urządzeń w pozycji Monitory powinieneś mieć wpis Plug and Play. Po wskazaniu tej pozycji, wybierasz z Menu pozycje Aktualizuj sterownik > Nie, nie tym razem > Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) > Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania > w kolejnym oknie naciskasz przycisk Z dysku… i szukasz miejsce, gdzie zapisałes folder z plikami sterownika (po rozpakowaniu), a w nim plik fhx2300.inf. Następnie potwierdzasz OK i pojawi się na liście nazwa Twojego monitora, wskazujesz go i Dalej. Następuje prawidłowe zainstalowanie sterownika. W Menedżerze urządzeń, w pozycji Monitory powinna pojawić się nazwa Twojego monitora.

Tak, teraz się zainstalował poprawnie i menedżer go widzi, ale dalej jest problem z rozdzielczością… którąkolwiek wybiorę, nieważne czy 16:10 czy inną, zawsze obraz wychodzi poza ekran, są czarne pasy na górze i dole i wszystko jest spłaszczone…

W dalszym ciągu jade na 1024x768 oczywiście spłaszczonym… ale to jedyna rozdzielczość która nie wyjeżdża poza ekran…

Dodane 04.07.2010 (N) 19:44

PROBLEM ROZWIĄZANY.

Przyczyną był sterownik. Potwierdza się zasada, że to co najnowsze nie zawsze jest najlepsze :slight_smile:

Dla potomnych z podobnym problemem: sterowniki 169.21 są OK (przynajmniej w moim wypadku)

Co prawda teraz zamiast słoneczek na gg są czarne kwadraty ale grunt ze końcu da się pracować w normalnych warunkach :smiley:

Dzięki wszystkim za pomoc, zapraszam do działu grafika, chętnie pomogę w sprawach związanych z Corelem :slight_smile:

Pozdr. miłego wieczoru (wyborczego ;D)

TOMEK