Rozciągnięty obraz w starszych grach

Witam.

Lubię pograć w starsze gry, jednak większość nie obsługuje natywnej rozdzielczości mojego ekranu (1600x900). Ustawiam dajmy na to 1280x1024 i po uruchomieniu full screen obraz w grze rozciąga się, przez co wszystkie obiekty na ekranie są nieproporcjonalne. Czy da się ustawić tak, żeby proporcje obrazu zostały zachowane? wiem, że wtedy po bokach będę miał czarne paski, ale wolę jednak mimo wszystko te czarne paski. Szukałem w ustawieniach gier oraz w panelu Nvidii (GeForce 9400GT), ale nie udało mi się znaleźć opcji która eliminowałaby rozciąganie obrazu. Czy jest może na to jakiś sposób?

Witam,

 

Sprawdź czy twój monitor nie ma takiej opcji

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl

Próbowałeś zmieniać ustawienia zgodności w ustawieniach właściwości samego pliku, który uruchamiasz?

 

 

Bardzo wiele starych gier nieoficjalnie wspiera format 16:9/10. Zalecane jest instalacja ostatniego patchu do gry oraz pogrzebanie w ustawieniach. Jeszcze lepiej to spróbować zapytać wujka Google np: “wide screen graxxx”. A możesz podać tytuły z którymi masz problemy?

W panelu sterowania nvidii masz opcję skalowania obrazu, w tym tryb zachowania proporcji.