Rozczarowanie

Zdecydowałem się. Pożyczyłem od kolegi i zainstalowałem. Mandrake 10.1. Instalacja. Fajne. Po polsku, wszystko wyjaśnione. OK. Pierwsze uruchomienie. Niestety :frowning: . Nie jest OK. Wszędzie (w internecie) pisano, że LINUX powala funkcjonalnością Windows, że jest taki intuicyjny. Hehehe :badgrin: . Dobre sobie. Gdzie jest coś takiego jak Mój komputer? Chociaż, żeby foldery zobaczyć. Nie ma. Nic nie jest doskonałe. Jakoś (z wielkim trudem) doszedłem do instalacji “paczek”. Udało mi się zainstalować Skype’a. Ale gdzie on jest? Szukam, szukam, i znaleźć nie mogę. To przelało czarę goryczy. Jedanak nie był to mój koniec problemów. Chciałem dać formata, ale nie ma. Musiałem grzebać się w jakichś opcjach i wreszcie znalazłem. Trzeba było odmontować jakieś hda, bawić się w tworzenie partycji windowsowskich. Restart. Nie mam partycji. Fdisk. I kolejne pół godziny zabawy, bo Mandrake pousuwał partycje, na których sam się zainstalował (dlaczego przy instalacji nie można wybrać gdzie chcesz zainstalować? :evil: ). Ale w końcu jest. Pół godziny instalacji i jest…

Stary, poczciwy, kochany Windows Millenium - jak dobrze znów cię widzieć. :smiley: .

PS. Początkującym zdecydowanie odradzam LINUXA (konkretnie Mandrake’a). Szczególnie tym, którzy od małego “siedzą” w Windowsie.

Nie ma złego systemu - są tylko źli użytkownicy :twisted:

dr_idea , Linux to nie Windows

  1. Teraz jest nowsza wersja Mandrake - Mandriva

  2. To nie jest najlepsza dystrybucja Linuxa, ale najłatwiejsza w obsłudze. Jeśli sobie z nią nie radzisz - to więcej nie dotykaj się Linuxa!

Z tym musze się zgodzić :stuck_out_tongue:

dokładnie podzielam twoje zdanie, każdy może nauczyć sie wszystkiego :slight_smile:

Skoro windowsa opanowal i linuxa opanuje, ja siedzialem już na niejednej dystrybucji linuxa i jest spoko :slight_smile: nie miałem żadnych problemów

Oczywiście, że jest. KDE nawet bardzo!

Jeśli to jest wyznacznik doskonałości , to ja wymiękam. :diabel:

Owszem, jest coś takiego - katalog domowy.

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, a instalacja “paczek” w Mandrake to prawdziwy dramat… Powinieneś spróbować Gentoo - ma piękny system obsługi pakietów.

whereis skype albo po prostu (w KDE) Alt+F2 i wpisanie słowa skype

No, faktycznie nie ma… Niczego w ogóle nie ma.

ROTFL

Bawiłeś się chyba dobrze - wyniki zabawy opisujesz poniżej.

Mandrake pousuwał? TY usunąłeś, a raczej skasowałeś - to będzie chyba lepsze określenie.

Oczywiście, że można.

Gdybym był idiotą napisałbym: “Podaj mi swoje IP, to też Cię chętnie zobaczę”. Ale nie jestem. :stuck_out_tongue:

Najlepiej od razu zaczynać od Linuksa. Cóż, niestety taki mamy system szkolenia, że nawet zdawanie matury na Linuksie jest prawie że niemożliwe…

doikładnie, masz racje, jak opanujesz linuxa to i windowsa, linux ze jest nie intuicyjny a raczej nie skomplikowany…na nim powinien sie kazdy nauczyć obsługi kompów…bo windows to prościzna …

Czarno to widzę…, kto ci dał te pomógł? Ludzi tylko wyśmiewasz. Powiedziałbym ci coś, ale nie tu. :!:

dr_idea W takim razie co chciałeś osiągnąć zakładając ten temat ?

Zamiast się dowiedzieć, to wywalamy. Dobre podejście.

On Tobie nie pomógł? :shock: :smiley:

Dobrzy ludzie. :diabel:

Nikogo nie wyśmiewam, ale nie cierpię trolowania.

Czekam na PW.

Chętnie podam Ci namiary na jabbera i pomogę zainstalować tego Mandrake’a.

Łopatologicznie.

Chodzi o to, że jeśli czegoś nie umiesz zrobić, to od razu wydajesz negatywne opinie o czymś, o czym nie masz pojęcia.

Po prostu powiedz: nie umiem, a nie, że coś jest głupie.

Proste?

zczynacie zbliżać się do granicy

koniec :twisted:

dr_idea , nie koniecznie za pierwszym razem musisz nauczyć się panować nad Mandrake. Ale także nie krytykój go po jednym włączeniu. Człowiek uczy się na blędach :wink:

Ale w Mandrake nie ma mojego komputera, ja bym się w taki interes nie mieszał. I trzeba się zapytać, gdy się czegoś nie wie - co za szajs!

P.S Niektórzy chyba słabo uczą się na błędach. Ale ostro ćwiczą :smiley:

Jednak musicie przyznać, że Mandrake dla kompletnie początkujących jest bardzo trudny do okiełznania. Nieprawdaż?

Jakoś nie miałem problemów :roll: Wcześniej tylko na zajęciach pracowałem w konsoli, więc to się nie lilczy :stuck_out_tongue:

Tam jest jego odpowiednik Mandrake Control Center - mcc,ikony do dysków możesz sobie stworzyc,klikając utwórz nowy skrót - dajesz nowe urządzenie i wybierasz Twardy Dysk - w opcjach wybierasz dysk,będzie to np dev/hda,możesz sobie zmienic nazwę skrótu np. na C

Jeśli “kompletnie początkujący”, to taki, który godzinę temu dostał pierwszy komputer(i nigdy na żadnym pracował), to możesz mieć rację.