Rozdzielacz LAN - dlaczego nie działa

Witam,

 

mam w pokoju jedno gniazdko LAN odprowadzone od routera D-LINK, ale potrzebuje podłączyć dwa urządzenia. W tym celu zakupiłem to - http://www.komputronik.pl/product/131861/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/Rozdzielacz_RJ45_2-1.html i po podłączeniu okazuje się, że nadal działa tylko jedno gniazdo w tym rozdzielaczu, dokładnie jack 1, który jest podpięty pod piny 6,3,2,1.

 

Czy w takim razie oznacza to, że mój router podaje sygnał tylko po 4 pinach? Jak w takim razie inaczej mogę rozdzielić ten sygnał bez kupowania routera drugiego czy switcha?

a kolega czytał opis produktu?

No dobra, my bad. Tak czy inaczej nadal nie znam innego rozwiązania? Jakiś inny adapter, cokolwiek? :frowning:

nie wiem czy dobrze rozumiem, co chcesz zrobić. W pracy miałem jedno gniazdko z jednym RJ45, do tego podłączony był switch Edimaxa chyba, 5 portowy i podłaczone do niego były 3 kompy.

przeczytaj jeszcze raz opis produktu, wraz z tabelą pod nim. tam jest opisane rozwiązanie twojego problemu.

Już wiem, że to jest adapter, do którego potrzeba drugi, podłączony do routera, ale ja mam kabel już w ścianie, więc to nie ma zastosowania. Potrzebuje NAJTAŃSZE rozwiązanie jak od gniazda w ścianie rozdzielić sygnał na dwie RJ-45

Tobie, chyba naprawdę ciężko zrozumieć kilka słów?

jeden adapter podłączasz na jednym końcu kabla gdzie masz komputery, a drugi do routera dwoma kablami LAN i w niego wtykasz dotychczasowy kabel ‘w ścianie’…

masz dostęp do tego routera? czy ukryłes go pod tynkiem?

Jeśli masz, to rozwiązanie opisane na stronie produktu jest do zastosowania.

Kabel w ścienie to tylko przedłużenie kabla dla adapterów. Podejrzewam, że albo masz dwa gniażdka albo jedno gniazdko i krosownicę. W każdym razie jeden adapter podpinasz na jednym końcu, drugi na drugim i spinasz w ten sposób komputery z urządzeniami aktywnymi. Te adaprety, gniazda czy krosownice, to urządzenia (sieć) pasywna.

Właśnie tak to działa, do przesyłu danych są używane tylko 4 przewody. Takie badziewie za 20zł można olać zaciskając 2 wtyczki czy gniazdka  na jednym kablu

Wystarczyło mi podać inne rozwiązanie - kup switch. Jestem idiotą, że wcześniej o tym nie pomyślałem. Aktywny switch kosztował 6 zł więcej od tego badziewnego adaptera. Nie polecam 2/10. 

 

Dzięki za pomoc ;-).