Rozdzielacz/rozgałęźnik USB

Witam,

zauważyłam, że w laptopie (Laptop ASUS R541UJ i3 8GB 1TB 920M 2GB WIN10), który sobie upatrzyłam wejścia USB są tak ustawione, że praktycznie uniemożliwiają mi podłączenie jednocześnie myszki i modemu play 4G LTE (fizycznie się po prostu nie mieści). Myślałam o takim rozdzielaczu USB HUB USB S-link S-link SL-U308 4 x Port USB 3.0 Rozdzielacz/Rozgałęźnik. Teraz moje pytania:

  1. Czy nie będzie problemów z płynną pracą modemu i czegokolwiek innego?
  2. Czy jest konieczne zastosowanie rozdzielacza USB 3.0 jeżeli w laptopie jest gniazdo typu 3.0, czy można wziąć rozdzielacz USB 2.0?
  1. Nie powinno być problemu z działaniem żadnych urządzeń dopóki nie przekroczysz maksymalnego poboru mocy z jednego gniazda (np podłączysz kocyk grzewczy pod USB :wink: )
  2. Wszystkie wersje USB są kompatybilne, ale jeśli masz gniazdo USB 3 to taki hub polecam, ponieważ korzystając z kilku urządzeń jednocześnie może spaść wydajność poszczególnych. USB 3.1 pozwala na większy transfer, a ten musi być podzielony na twoje przykładowe 4 urządzenia.

Dzięki za pomoc :slight_smile: Właśnie taką miałam nadzieję.

Alternatywą jest użycie kabelka-przedłużacza USB, tak by modem LTE nie blokował sąsiedniego gniazda USB.

1 polubienie