Rozdzielacz sygnału audio na 2 wyjścia

W komputerze (płyta gigabyte h77m-d3h) mam 2 wyjścia dźwiękowe.
Panel tylni z którego przewód podłączam do mini wieży oraz panel przedni do którego podłączam słuchawki.
Problem jest taki że sygnał dźwiękowy jest na jednym wyjściu albo z przodu albo z tyłu w zależności czy słuchawki są wpięte czy też nie.
Jeśli słuchawki są odłączone to sygnał idzie do wieży i ona gra ok. Jeśli podłączę słuchawki kablem to mam dźwięk w słuchawkach a nie mam na mini wieży. W jaki sposób zrobić aby sygnał był jednocześnie na 2 wyjściach /lub jak go włączać/wyłączać programowo aby nie bawić się w ciągłe podłączanie/odłączanie przewodów.

nie wiem czy się da przełączyć, ale zawsze możesz coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter-2-x-mini-jack-splitter-audio-3-pin-9001881621

https://allegro.pl/oferta/vention-splitter-audio-jack-3-5mm-2x-jack-9519840397

https://allegro.pl/oferta/hama-splitter-audio-adapter-2-x-mini-jack-3-5mm-11593776786

Musisz w ustawieniach dźwięku wybrać „wyciszenie wewnętrznego urządzenia wyjścia, po podłączeniu zewnętrznych słuchawek”. Będziesz miał odtwarzany dźwięk na głośnikach jak i na słuchawkach.

Ewentualnie klikasz w ikonę głośnika w zasobniku systemowym i wybierasz głośniki lub słuchawki:
https://zapodaj.net/e07ed5d8a51dc.png.html

Masz układ dźwiękowy VIA: https://forum.pasja-informatyki.pl/219308/jak-rozdzielenie-dzwiek-na-sluchawki-glosniki-jednoczesnie

Nie wiem jak wygląda panel dźwiękowy w twoim przypadku ale powinieneś szukać dwóch pierwszych opcji, (tak jak na obrazku) lub podobnie brzmiących.

Jeśli aktywujesz „Równoczesne odtwarzanie dwóch…” to będziesz mógł się przełączać między słuchawkami i głośnikami bezpośrednio w Urządzeniach do odtwarzania klikając w ikonę głośnika na pasku.