Rozdzielacz sygnału VGA na VGA+CHINCH, czy zadziała?

Witajcie!

Posiadam terminal HP t5720, który jako wyjście sygnału wideo posiada tylko jedno gniazdo VGA. Jako że zrobiłem z niego mini serwer, chciałem do niego dodać drugi monitor (a raczej ekran samochodowy), który pokazywałby albo pokaz slajdów albo aktualne temperatury tego sprzętu. LCD który chcę podłączyć ma jedynie wejście 1xCHINCH, a terminal żadnego TV-OUT nie ma. Ogólnie chciałbym aby ten mały LCD i aktualny monitor działały jednocześnie. Na allegro znalazłem oto taką przejściówkę http://allegro.pl/adapter-vga-vga-3x-ch … 93122.html ale na innej aukcji w opisie wyczytałem że jeżeli komputer nie obsługuje TV-OUT to nici z takiego podłączenia.

I tu pytanie czy taka przejściówka działaby w takiej konfiguracji na tym terminalu i rozdzielała sygnał na dwa monitory (1xVGA, 1xCHINCH) jednocześnie.

Specyfikacja dodatkowa:

System - PCLinuxOS

LCD2 CHINCH - NextBase SDV77-B

Teoretycznie są szanse na to żeby z niektórym sprzętem to zadziałało (standard VGA przewiduje sygnał RGB czyli component) ale bardzo rzadko producenci kart graficznych trzymają się specyfikacji i mało która karta wysyła pełny sygnał VGA.

Szanse na to że zadziała to z twoim sprzętem są raczej marne.

Oczywiści o ile ta przejściówka została wykonana w jakiś sensowny sposób bo na allegro pełno jest różnych dziwnych przejściówek które wewnątrz są tak połączone (lub nawet wtyczki bywają kompletnie nie połączone) że to nie ma prawa działać a wiele z nich nie ma prawa działać nawet z samej definicji (np. wszelkie proste przejściówki HDMI-VGA nie mają prawa działać bez zastosowania drogiego układu konwertującego sygnał).

Najwyraźniej jakiś chiński producent ma nadwyżkę części które łączy w dziwne konfiguracje i sprzedaje za grosze żeby się tego pozbyć.

A czy stosując coś takiego http://allegro.pl/bk46c-konwerter-vga-n … 69715.html miałoby to większe szanse działać?

W opisie nic nie pisze na temat tego czy może to działać jednocześnie i dziwi mnie że żaden z 6-7 sprzedawców oferujących taki sprzęt pomimo tego że inne aukcje wystawia za pobraniem to tego w takiej formie wysyłki nie ma.

Wygląda to porządnie i ma kabel do zasilania które jest niezbędne do działania układu konwertującego sygnał więc to może działać.

Cena też wskazuje na to że raczej nie jest to fałszywka ale nie miałem okazji tego sprawdzić więc gwarancji ci nie dam.