Rozdzielanie hot-spotu w laptopie

Mam pytanie. Internet do mojego laptopa ściągam z darmowego Hot-spota- Poprostu włączyłem wyszukiwanie i połączyłem się z jedną z sieci niezabepieczonych. Ten internet jest bardzo szybki i chciałbym go rozdzielić. Chodzi mi o to aby z tego laptopa utworzyć Access Point- czyli ten komputer przekazywał internet dalej do innych urządzeń np. komórki itp… Tylko jak to zrobić?? Może mi ktoś wytłumaczyc ale KROK PO KROKU bo jestem w tym totalnym laikiem…Co zrobić i czy wogóle da się to zrobić aby ten internet przekazywał się dalej?? Mam windows XP SP3 oraz Laptopa: ACER 5315

Tak ale za pomocą kabla ;] po prostu możesz udostępnić połączenie na drugą sieciówkę :slight_smile:

pozdrawiam

Acha czyli przez Wifi się tego nie da zrobić?? Żeby ten laptop odbierał ten internet i przekazywał dalej poprzez wifi do innych urządzeń…

nic mi o tym nie wiadomo :slight_smile:

kup prosty AP z funkcją AP repeater i z głowy.

A czemu akurat z funkcją AP repeater?? I wtedy podpiąć to pod komputer czy jak??? Sorki za banalne może dla ciebie pytanie ale naprawde jestem zielony w tych sprawach…

ban na google?

http://www.airlive.com/uploads/byself/w … _app_2.jpg

(universal repeater)

pozdrawiam

Dzięki :wink: szukałem w google ale tak prostego opisu jak ten obrazek nie znalazłem. Dzięki :wink:

A gdyby załatwił sobie drugą kartę wi-fi, to mógłby jedną odbierać, a drugą rozdzielił sygnał?

dokładnie. Tyle, że jaki to ma sens gdy karta i AP to prawie ten sam koszt, a różnica ogromna.

Chciałem pokazać, że takie też jest wyjście, ale na pewno jest lepiej kupić AP.

Uważasz, że niezabezpieczona sieć to hot-spot?

No sory, ale takie coś jest nielegalne

Nie chciałem prawić morałów, bo jestem nowy na forum, ale jestem obiema rękoma i nogami za przedmówcą.

To prawie tak jak “ktoś nie zamyka drzwi od domu to można go okradać , bo normalną praktyką jest ich zamykanie.”

pozdro

A może mieszkam przy McDonald???..:wink:

To prawie tak jak “ktoś nie zamyka drzwi od domu to można go okradać , bo normalną praktyką jest ich zamykanie.”

W przypadku McDonald dom = urząd (typu szkoła, kościół itp.)

Oni za to płacą, a Ty bez ich zgody chcesz im część tego zabierać.

pozdrawiam

Ok skończymy to ;p

to = kradzież ? :slight_smile:

Do niezabezpieczonej sieci możesz się podłączyć tylko jeśli jej właściciel wyrazi na to zgodę, a więc także jeśli jest to publiczny hotspot. Jeśli jest to sieć domowa, której ktoś nie zabezpieczył, bo np. nie potrafił, to jest to kradzież. To jest dokładnie tak samo, jakbyś wszedł do niezamkniętego mieszkania i coś sobie wziął - tak jak już ktoś w tym temacie pisał.