Rozdzielczość ekranu w VirtualBox'ie

Witam.

Borykam się z takim problemem. Zacząłem bawić się VirtualBox’em i Windows 8 Consumer Preview. Wszystko działa fajnie oprócz rozdzielczości. Wszystkie systemy są poucinane. Są w rozdzielczości 1024x768, a mój laptop ma 1368x768. Czytałem o jakimś dodatku do VB o nazwie Guest Additions. Próbowałem coś z tym zrobić, zainstalować, ale chyba jednak moja wiedza jest za mała. Może mi ktoś powiedzieć jak się za to zabrać, by rozdzielczość była taka jak powinna?

Pozdrawiam.

A zmiana rozdzielczości w systemie nic nie daję ? Co do GA ,to montujesz w wirtualnym napędzie VB, iso z GA (jest w folderze VB) ,chyba też była opcja instalacji w menu (Urządzenia > Zainstaluj dodatki) VB zaznacz wszystko,i instalujesz na Win8.

2000/XP/Vista -…nie ma jakiegoś innego pliku pod Win7 ?

Przeczytałem to co było tutaj http://www.virtualbox.org/manual/ch04.h … ns-windows i dopiero się skapnąłem, że to trzeba zainstalować na danym systemie, w moim przypadku na Win8. Ale okej. Zainstalowało się na Win8. I co dalej? Nadal rozdzielczość kwadratowa i brak możliwości zmiany w ustawieniach Win8.

:slight_smile:

Spróbuj Alt+Enter(tak się chyba zmniejszało/minimalizowało okno) ,albo spróbuj zrestartować machine wirtualną.

Restartowałem kilkukrotnie. W menedżerze urządzeń w Win8 jest problem z urządzeniem o nazwie VirtualBox Graphics Adapter. Może to jest przyczyną?

Tak to jest wirtualna karta graficzna. Nie wiem jak się sprawują dodatki GA pod Win8. Jak ktoś Ci nic lepszego nie doradzi to polecam VMware Player:http://www.dobreprogramy.pl/VMware-Player,Program,Windows,13312.html ,na nim od razu masz rozdziałkę full screen (po ustawieniu w systemie)

Gdy wyskoczy Ci info o upgeadzie do workstation to anuluj ,i nie instaluj wmware tools

No nic. Poczekam, może mi ktoś coś doradzi :slight_smile: Jeśli nie to wypróbuje VMware :slight_smile:

Wypróbuj tą wskazówkę:

http://www.mstechpages.com/2011/09/17/s … windows-8/

Testowałem u siebie i działa, choć system uruchamia się na początku w domyślnej rozdzielczości to możemy ją później zmienić na inną (np. 1366x768).

Innego sposobu jeszcze nie znalazłem.

Hej,

Po zainstalowaniu pakietu Guest Additions zmiana rozmiaru okna uruchomionego systemu w Virtual Box’ie powinna automatycznie wymuszać zmianę rozdzielczości w systemie wirtualnym. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo niestandardowych rozdzielczości, na przykład 1159 x 616.

42388373551949038589_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus Zgadza się instalacja Guest Additions powinna rozwiązać problem, choć pod Windows 8 CP Guest Additions nie zawsze chcą się zainstalować.

Hej,

Szczerze mówiąc nie próbowałem na Win8 instalować dodatków - mam go zainstalowanego normalnie, choć zamiast na partycji, to na dysku wirtualnym. Jakikolwiek system by nie był, dodatko te najlepiej instalować, gdy system wirtualizowany jest uruchomiony w trybie awaryjnym. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus wiesz jak ja odpalić Win8 w trybie awaryjnym? F8 działa trochę inaczej w przypadku tego systemu i nie widzę opcji trybu awaryjnego.

Żelek , http://blogs.technet.com/b/juanand/arch … eview.aspx

Hej,

Może więc spróbuj poprzez Uruchom -> msconfig i tam w zakładce Boot zaznacz opcje Safe Boot. Oczywiście pod warunkiem, że i tego z systemu nie wywalili. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

rgabrysiak jesteś wielki :smiley: Działa ten myk co podałeś. Teraz można się bawić z Win 8 :slight_smile:

Co do trybu awaryjnego. Udało się włączyć za pomocą instrukcji podanych przez Łukash.

Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile:

Temat uważam za zamknięty.

Hej,

Sprawdzałem, czy i ten sposób działa. I jaki rezultat? Tak, działa. Tyle że zarówno opcję Uruchom, jak i samą przystawkę msconfig można uruchomić na kilka sposobów. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus