Rozdzielczość ekranu w VirtualBox'ie


(Żelek) #1

Witam.

Borykam się z takim problemem. Zacząłem bawić się VirtualBox'em i Windows 8 Consumer Preview. Wszystko działa fajnie oprócz rozdzielczości. Wszystkie systemy są poucinane. Są w rozdzielczości 1024x768, a mój laptop ma 1368x768. Czytałem o jakimś dodatku do VB o nazwie Guest Additions. Próbowałem coś z tym zrobić, zainstalować, ale chyba jednak moja wiedza jest za mała. Może mi ktoś powiedzieć jak się za to zabrać, by rozdzielczość była taka jak powinna?

Pozdrawiam.


(Łukash) #2

A zmiana rozdzielczości w systemie nic nie daję ? Co do GA ,to montujesz w wirtualnym napędzie VB, iso z GA (jest w folderze VB) ,chyba też była opcja instalacji w menu (Urządzenia > Zainstaluj dodatki) VB zaznacz wszystko,i instalujesz na Win8.


(Łukash) #3

2000/XP/Vista -…nie ma jakiegoś innego pliku pod Win7 ?


(Żelek) #4

Przeczytałem to co było tutaj http://www.virtualbox.org/manual/ch04.h … ns-windows i dopiero się skapnąłem, że to trzeba zainstalować na danym systemie, w moim przypadku na Win8. Ale okej. Zainstalowało się na Win8. I co dalej? Nadal rozdzielczość kwadratowa i brak możliwości zmiany w ustawieniach Win8.


(Łukash) #5

:slight_smile:

Spróbuj Alt+Enter(tak się chyba zmniejszało/minimalizowało okno) ,albo spróbuj zrestartować machine wirtualną.


(Żelek) #6

Restartowałem kilkukrotnie. W menedżerze urządzeń w Win8 jest problem z urządzeniem o nazwie VirtualBox Graphics Adapter. Może to jest przyczyną?


(Łukash) #7

Tak to jest wirtualna karta graficzna. Nie wiem jak się sprawują dodatki GA pod Win8. Jak ktoś Ci nic lepszego nie doradzi to polecam VMware Player:http://www.dobreprogramy.pl/VMware-Player,Program,Windows,13312.html ,na nim od razu masz rozdziałkę full screen (po ustawieniu w systemie)

Gdy wyskoczy Ci info o upgeadzie do workstation to anuluj ,i nie instaluj wmware tools


(Żelek) #8

No nic. Poczekam, może mi ktoś coś doradzi :slight_smile: Jeśli nie to wypróbuje VMware :slight_smile:


(rgabrysiak) #9

Wypróbuj tą wskazówkę:

http://www.mstechpages.com/2011/09/17/s … windows-8/

Testowałem u siebie i działa, choć system uruchamia się na początku w domyślnej rozdzielczości to możemy ją później zmienić na inną (np. 1366x768).

Innego sposobu jeszcze nie znalazłem.


(Dimatheus) #10

Hej,

Po zainstalowaniu pakietu Guest Additions zmiana rozmiaru okna uruchomionego systemu w Virtual Box’ie powinna automatycznie wymuszać zmianę rozdzielczości w systemie wirtualnym. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo niestandardowych rozdzielczości, na przykład 1159 x 616.

42388373551949038589_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus


(rgabrysiak) #11

@Dimatheus Zgadza się instalacja Guest Additions powinna rozwiązać problem, choć pod Windows 8 CP Guest Additions nie zawsze chcą się zainstalować.


(Dimatheus) #12

Hej,

Szczerze mówiąc nie próbowałem na Win8 instalować dodatków - mam go zainstalowanego normalnie, choć zamiast na partycji, to na dysku wirtualnym. Jakikolwiek system by nie był, dodatko te najlepiej instalować, gdy system wirtualizowany jest uruchomiony w trybie awaryjnym. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Żelek) #13

Dimatheus wiesz jak ja odpalić Win8 w trybie awaryjnym? F8 działa trochę inaczej w przypadku tego systemu i nie widzę opcji trybu awaryjnego.


(Łukash) #14

Żelek , http://blogs.technet.com/b/juanand/arch … eview.aspx


(Dimatheus) #15

Hej,

Może więc spróbuj poprzez Uruchom -> msconfig i tam w zakładce Boot zaznacz opcje Safe Boot. Oczywiście pod warunkiem, że i tego z systemu nie wywalili. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Żelek) #16

rgabrysiak jesteś wielki :smiley: Działa ten myk co podałeś. Teraz można się bawić z Win 8 :slight_smile:

Co do trybu awaryjnego. Udało się włączyć za pomocą instrukcji podanych przez Łukash.

Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile:

Temat uważam za zamknięty.


(Dimatheus) #17

Hej,

Sprawdzałem, czy i ten sposób działa. I jaki rezultat? Tak, działa. Tyle że zarówno opcję Uruchom, jak i samą przystawkę msconfig można uruchomić na kilka sposobów. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus